Dziękujemy mieszkańcom 4. części roli Knapy za posprzątanie świątyni oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 5. i zarazem ostatniej części tej roli.

Dzisiejsza składka, z racji 3. niedzieli miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Przy tej okazji, dziękujemy za Waszą stałą troskę o piękno naszej parafialnej świątyni.

Dar materialny z przeznaczeniem na renowację żyrandoli złożyli: Edward Zadora z rodziną oraz Róża Kobiet pw. Wniebowzięcia NMP. Bóg zapłać. Dziękujemy także Zofii i Janowi Janickim oraz rodzicom Tamary Jugowiec za ofiarę złożoną na kościół.

W najbliższą środę, o godz. 17.15 różaniec, a po nim – przed mszą świętą wieczorną – odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, zwłaszcza przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a o godz. 19.30 dla młodzieży, szczególnie dla kandydatów do Bierzmowania.

Grupa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zaprasza w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 19.00 na ”Drogę Krzyżową o Zmroku” na Kalwarii Tokarskiej.

Gorzkie Żale o godzinie 15.00. Składka przeznaczona na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu.

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji „Podziel się miłością”, do naszego postu i modlitwy możemy dołączyć również jałmużnę wielkopostną wspierając w leczeniu i rehabilitacji nasze małe Parafianki: IGUSIĘ i LAURKĘ.

W piątek wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w naszym kościele o 7.00, 9.00, i 18.00. Na mszy św. o godz. 18.00 będzie miał miejsce obrzęd Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć duchową adopcję proszone są o wpisanie się na listę i zabranie z zakrystii deklaracji, które zostaną uroczyście złożone w tym dniu. Módlmy się w intencji każdego poczętego życia i brońmy również tego zagrożonego. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wczoraj, w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP rozpoczęliśmy w naszej świątyni Tydzień Modlitw o Ochronę Świętości Życia.

Nasza Parafia oraz Kliszczackie Centrum Kultury organizują konkurs na „Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. W tym roku nie będą przyjmowane wcześniej żadne zgłoszenia. Każdy, kto tylko zechce będzie mógł – pół godziny przed sumą – przynieść swoją palmę do kościoła w Niedzielę Palmową i zgłosić ją do konkursu. Palmy będą oceniane pod względem wysokości, miejscowych tradycji i staranności ich wykonania. Praca może być indywidualna, rodzinna, zbiorowa, wielopokoleniowa. Wyłonieni zwycięzcy zostaną uhonorowani dyplomami, nagrodami rzeczowymi oraz unikatowymi statuetkami roku, autorstwa Zdzisława Słoniny, cenionego twórcy ludowego, znanego m.in.: z malarstwa na szkle. Patronat honorowy nad konkursem objął abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

A robiąc zdjęcia, jak co roku w Niedzielę Palmową, można będzie najładniejsze wysłać do Konkursu Fotograficznego. Fotografie należy wysłać w postaci pliku cyfrowego na adres skrzynki e-mailowej: tokarniakck@gmail.com do 15 kwietnia 2022. Szczegóły obu konkursów znajdziemy na stronach internetowych KCK i naszej parafii.

Od dzisiejszej niedzieli można już nabywać baranki na stół wielkanocny. Dziękujemy Paniom za pomoc w ich dystrybucji.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Zmarł śp. Ludwik Jątyka. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 14.00. Polećmy duszę Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim pięknej niedzieli i błogosławionych owoców Wielkiego Postu.