Dziękujemy mieszkańcom roli Blychy za posprzątanie świątyni, złożoną ofiarę na kwiaty i na malowanie kościoła. W tym tygodniu o porządki prosimy mieszkańców roli Osiedle, którą podzieliliśmy na 3 części.

Dziś wspominamy św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

Łączymy się z uczestnikami Pielgrzymki Rodzin w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tegoroczna, odbywa się pod hasłem: „Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”. Niech Maryja oręduje za każdym domem i wspiera każdy trud wychowawczy.

W dniu dzisiejszym odprawimy tradycyjnie Drogę Krzyżową na Urbaniej Górze. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.00 przy pierwszej stacji.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: Dyrekcja naszych szkół wraz z Nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2; Anna i Piotr Kiełtyka; Małgorzata i Wiesław Bierówka; Stanisława Hanusiak; Dorota i Dariusz Dziadkowiec; Stefania Sowa z Biertowic. Bóg zapłać.

W piątek Godziny Miłosierdzia. W związku z trwającymi pracami w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00, po niej modlitwa różańcowa. Na mszę św. wieczorną (19.00) zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców. Po mszy św. krótkie spotkanie duszpasterza z rodzicami. O godz. 20.30 Koronka, Apel Jasnogórski i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Zapraszamy nowe dzieci na próby scholi „Śnieżnej Pani”, które odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10.00.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Roberta Bellarmina, bpa i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bpa
Wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
Czwartek – wspomnienie św. męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
Piątek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
Sobota – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej,

Błogosławionej niedzieli.