Przygotowujemy się duchowo i materialnie do koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej – Pani Tokarskiej. Dziękujemy za wyrażaną radość, modlitwę i za włączenie się do zbiórki złota na korony dla Matki Bożej i Jej syna. Dziękujemy za dar serca złożony przez wiele osób i rodzin. Dar tym cenniejszy, gdyż zawierający często wspomnienia i historię rodzin i osób. Zbiórka złota trwa nadal. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem. Wierzymy głęboko, że z Bożą pomocą i życzliwym wsparciem naszych parafian będziemy w stanie dobrze przygotować się od strony duchowej i materialnej do tej wielkiej i historycznej uroczystości.

Dziękujemy mieszkańcom 2-ej części roli Parchule za posprzątanie kościoła i kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ostatniej, 3-ej części tej roli.

Obowiązuje wakacyjny terminarz godzin mszy św. w tygodniu. Msze św. w poniedziałek, w środę (nowenna), w piątek (msza św. za zmarłych) i w sobotę (wigilia niedzieli) są odprawiane wieczorem, natomiast we wtorek i w czwartek, rano, o godz. 6.30. Wieczorna msza św. zostaje przesunięta na godz. 19.00.

Kancelaria w tygodniu: we środę – po mszy św. wieczornej, w sobotę od godz. 7.30 do 8.30. Intencje mszalne zamawiamy po mszy św. w zakrystii. Sprawy dotyczące sakramentu małżeństwa załatwiamy po ustaleniu terminu z księdzem.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. wotywna o Eucharystii o godz. 6.30 a później adoracja Najświętszego Sakramentu do 8.00.

W ubiegłą niedzielę po mszach św. kwestowaliśmy do puszek na rzecz naszych najmłodszych parafian, którzy z racji finansowych nie mogą spędzić wakacji poza domem. Wszystkim, którzy dołączyli się do parafialnego projektu „Wakacje z uśmiechem” składamy „Bóg zapłać”. Niech uśmiech dzieci będzie dla nas najlepszą nagrodą!

W ramach akcji „Wakacje z uśmiechem” we wtorek byliśmy z młodzieżą w Zatorze a we czwartek z dziećmi w Krakowskim ZOO. 4 lipca odwiedzimy z dziećmi „Wioski świata”- Park Edukacji Globalnej. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, dzieci będą mogły w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Zwiedzimy sześć osad z różnych części świata. Zobaczymy tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach.

Dzisiaj modli się z nami i daje świadectwo misjonarka pracująca w Peru s. Katarzyna. Po Mszach św. zapraszamy do stolika przed kościołem, gdzie można nabyć przedmioty z Peru i wesprzeć ofiarą do puszek pracę naszych misjonarzy. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać!