Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie, pełni ufności zawierzymy Chrystusowi i Jego Matce wszystkie sprawy naszego Narodu. Podczas adoracji odmówimy „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”, którego 3 maja br. dokonał na Jasnej Górze Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części Kasperki, Kanie i Młyny za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła oraz za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Jurczaki, Debenosy i Kudły, które podzieliliśmy na 2 części.

Dziękujemy Ilonie i Szczepanowi Ostój oraz Pawłowi i Ewelinie Romaniak za ofiarę złożoną na kościół przy okazji chrztu. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary złożone na utrzymanie naszej świątyni.

Kalendarz liturgiczny:
Jutro, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
Środa – wspomnienie św. Jana z Dukli
Sobota – wspomnienie św. Benedykta, opata, patrona Europy

Przypominamy, że od 1 lipca zmienił się porządek mszy św. celebrowanych w tygodniu w naszym kościele. W poniedziałki, środy, piątki i soboty, msza św. odprawiana jest o godzinie 18.00. We wtorki i czwartki o godz. 7.00. Intencje mszalne, zwłaszcza pogrzebowe, przekazane rodzinom Zmarłych, a które zostały rozpisane we wtorki i czwartki na wieczór, będą odprawione o godz. 7.00.

Okazja do spowiedzi świętej, codziennie, 15 minut przed każdą mszą świętą, także w niedzielę.

Na prośbę Metropolity Krakowskiego we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej przeprowadzana jest dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień. Wszystkim wrażliwym na ludzką biedę o hojnym sercu darczyńcom, stokrotne Bóg zapłać.