Dzisiaj Procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę. W Krzczonowie odpust parafialny i oficjalne pożeganie ks. proboszcza Zbigniewa Książkiewicza, który po 32 latach przechodzi na zasłużoną emeryturę. Wyrażamy wdzięczność ks. Zbigniewowi za Jego posługę duszpasterską i pomoc przez te wszystkie lata naszej lokalnej parafialnej wspólnocie.

Ks. Marcin zaprasza dzieci na próbę przed Pierwszą Komunią Świętą: we wtorek o godz. 15.30 i czwartek o godz. 15.00. Spowiedź przed Komunią Świętą w sobotę od godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy, aby bezpośrednio niezainteresowani tą uroczystością wybrali – w miarę możliwości – w przyszłą niedzielę inną godzinę Mszy św. W imię miłości bliźniego zostawmy, proszę miejsce w kościele dla rodzin dzieci komunijnych i ich zaproszonych gości.

Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zostaje przeniesiona z czwartku na 7 Niedzielę Wielkanocną, czyli na przyszłą niedzielę.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka i ks. Kardynała Stanisława Dziwisza o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu, po każdej Mszy św. – przed kościołem – będzie można złożyć do puszek dar materialny przeznaczony na pomoc dla poszkodowanych, potrzebujących ludzkiego wsparcia i naszej miłości, o której słuchaliśmy dzisiaj w Ewangelii.

Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 15.00.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

13 maja – środa – Wspomnienie NMP z Fatimy.

14 maja – czwartek – Święto św. Macieja, apostoła

16 maja – sobota – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

Dziękujemy mieszkańcom 1-szej części roli Jątyki za posprzątanie kościoła, kwiaty i za złożoną ofiarę materialną. O porządki w świątyni w następnym tygodniu prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Dziękujemy p. Zofii Korzeń z roli Łocki, mieszkańcom roli Dziubras Dolny, rodzicom Jakuba Jana Kluski przy okazji chrztu za ofiarę na kościół. Dziękujemy mieszkańcom roli Dziury-Kocury za złożoną intencję Mszy św. w podziękowaniu za nawiedzenie ich domów przez symbole ŚDM, oraz za złożoną przy tej okazji ofiarę na kościół.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali: z ról Dziury, Kocury i Proszki: Czesław Pieron, Antonina Śliz, Marcin Jabcoń, Józef Pieron, Eugeniusz Dyrcz, Józef Korzeń, Łukasz Korbel, Zofia Wróbel, Andrzej Mikołajczyk, Jacek Kołodziej, Józef Kiełtyka, Józef Pasiowiec, Stanisław Proszek, Eugeniusz Maślanka, Piotr Piaszczak. W sobotę przy kościele pracował Krzysztof Proszkowiec z roli Hoboty.

Dziękujemy panu Dariuszowi Hanusiakowi i jego pracownikom za pomoc przy wykopie pod instalację centralnego ogrzewania, wycince drzew i wielu innych pracach przy plebanii.

Wszystkim, którzy swoją pracą, darem ofiarnym, dobrym i życzliwym słowem, a przede wszystkim modlitwą wspierają nasze prace, składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Prosilibyśmy w tym tygodniu do pracy – od poniedziałku do soboty po trzech mężczyzn dziennie z ról: Fuły i Młyny. W tym tygodniu chcielibyśmy wywieść gałęzie i konary drzew, które wycięliśmy ze względu na zagrożenie linii telefonicznej i elekrycznej. Prosimy o ciągnik z przyczepą.

Organizowana jest pielgrzymka autokarowa: Medjugorie-Włochy w terminie od 17 do 27 lipca. Koszt 1770 zł. Program wywieszony w gablocie parafialnej.

W miniony poniedziałek odprawiliśmy pogrzeb śp. Janiny Lenartek z roli Granica. Módlmy się: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wieczny odpoczynek…

Razem z błogosławieństwem przyjmijcie życzenia dobrego tygodnia i zaproszenie do udziału w nabożeństwach majowych.