Dziękujemy mieszkańcom 5. części roli Knapy za posprzątanie świątyni oraz udekorowanie ołtarza kwiatami. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Dziubras Górny którą podzieliliśmy na 4 części.

Dziękujemy Róży Matki Bożej Kalwaryjskiej, pewnej rodzinie oraz ks. Michałowi Hansowi za złożone ofiary na malowanie polichromii naszego kościoła.

Jutro wspomnienie NMP z Lourdes i 27. Światowy Dzień Chorego. Specjalne nabożeństwo dla osób chorych i w podeszłym wieku odbędzie się w naszej parafii w czasie tegorocznych parafialnych rekolekcji wielkopostnych.

We wtorek – zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 16.30.

Przypominamy, że Poradnia Życia Rodzinnego czynna jest w każdy trzeci czwartek miesiąca w godzinach od 18.30 do 19.30. Zapraszamy zainteresowanych: m.in. narzeczonych, rodziców dzieci do chrztu i rodziców chrzestnych. W tym dniu przypada święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

W piątek Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja i różaniec. Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i chrzestnymi, a o godzinie 19.30 czekamy na młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców chrzestnych. Zakończenie Godzin Miłosierdzia Koronką do Bożego Miłosierdzia, Apelem Jasnogórskim i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 20.30.

W sobotę próba scholi o godz. 9.00, a zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 10.30.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo czterdziestogodzine przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Przez trzy kolejne niedziele, po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończy Koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Zapraszamy na adorację w ciągu dnia całe rodziny dzieci, młodzież i dorosłych, a przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych: Róże Różańcowe, Arcybractwo Honorowej Straży NSPJ, Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz Przyjaciół Radia Maryja prosimy o wyznaczenie dyżurów przy Najświętszym Sakramencie. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni ogłasza zapisy uczniów na rok szkolny 2019/2020. Zapisy odbywać się będą 28 lutego w godzinach od 8.00 do 15.00. Szczegóły w sekretariacie szkoły.

Fundacja JMJ RADOSNY RODZIC zaprasza rodziców na warsztaty wychowawcze w dniu 18 lutego (poniedziałek) o godz. 17.00 w Domu Parafialnym „NA SKALE” w Lubniu.

W orędziu na Światowy Dzień Chorego papież Franciszek zachęca, abyśmy żyli jak bracia i siostry, uważni na potrzeby drugich; abyśmy wiedzieli, jak dawać z sercem hojnym i uczyli się radości z bezinteresownej służby. Niech prośba Ojca Świętego mobilizuje nas do dawania świadectwa wiary. Błogosławionej niedzieli.