Dziękujemy mieszkańcom roli Bryle za posprzątanie świątyni i ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 1. części roli Bierówki, którą podzieliliśmy na 2 części.

Dziękujemy P. Beacie i Piotrowi Bednarz oraz Różom Niepokalanego Poczęcia NMP z Więcierży i z Tokarni, jak również narzeczonym: Ewelinie Ciesielczyk i Łukaszowi Hanusiakowi za złożone ofiary na kościół.

Uroczystość Wszystkich Świętych, zwłaszcza Dzień Zaduszny, to czas pamięci o naszych zmarłych. Modląc się za zmarłych, dziękujemy Bogu za ich życie, za dobro, które wnieśli w nasze życie, oraz prosimy o przebaczenie grzechów i błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej codziennie w godzinach od 16.00 do 17.00, oraz w zakrystii bezpośrednio po zakończonej mszy św.

Spowiedź święta przed Uroczystością Wszystkich Świętych, codziennie od godziny 17.00.

1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Czcimy w tym dniu wszystkich, którzy osiągnęli już chwałę zbawionych w niebie. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. godz. 15.30. O godz. 14.00 zostanie odprawiona w kościele (ze względu na pogodę) msza św. w intencji naszych zmarłych. Po mszy św. wyruszymy z procesją na cmentarz z wypominkami za zmarłych.

Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia.

Wierni, którzy nawiedzą pobożnie cmentarz i przynajmniej w myśli pomodą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące: odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

Dnia 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godzinie 6.30 (po mszy św. o godz. 6.30 wypominki jednorazowe połączone z różańcem), następnie o godz. 9.00 i 18.00. Przed mszą św. wieczorną o godz. 17.15 różaniec za zmarłych z wypominkami. O godz. 18.00 msza św. Po niej procesja żałobna za zmarłych połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia po kościele. Dodatkowa msza św. o godz. 19.30.

Od 2 do 8 listopada o godz. 17.15 (przed mszą św. Wieczorną) w naszym kościele będziemy wyczytywać wypominki jednorazowe połączone z modlitwą różańcową za zmarłych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek msza św. wotywna o Eucharystii o godz. 18.00. W piątek msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30. Spowiedź święta od godziny 16.00. W sobotę msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30.

Z okazji 160. rocznicy objawień w Lourdes planujemy parafialną pielgrzymkę do tegoż Sanktuarium w dniach od 25 września do 2 października 2018 roku. Szczegółowy plan pielgrzymki z zakrystii.

Schola „Śnieżnej Pani” zajęła II miejsce w Przeglądzie Pieśni Religijnej w Myślenicach. P. Teresie dziękujemy za piękne przygotowanie scholi do występu, za jej zaangażowanie w pracy ze scholą, a dzieciakom za wyśpiewane podium i za ich piękny śpiew na mszy św.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej.