Dzisiaj obchodzimy „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. W tym roku modlimy się szczególnie za chrześcijan w Iraku. Po mszach św. będziemy kwestować na ten cel.

Dzisiaj w parafiach i diecezjach zakończenie Jubileuszu Roku Miłosierdzia. Starajmy się skorzystać z tego czasu szczególnej łaski miłosiernego Boga.

Dziękujemy mieszkańcom 2-ej części roli Dział Wyżny za posprzątanie kościoła, za kwiaty oraz ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 1-ej części roli Dział Niżny, którą podzieliliśmy na 2 części.

Dziękujemy p. Ludwikowi Hobotowi, Janowi Zadorze, Marianowi Gwiżdżowi, Andrzejowi Hobotowi i Edwardowi Dyrczowi z roli Hoboty za pomoc przy korowaniu i układaniu desek.

Kalendarz liturgiczny:

Czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

Piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

W piątek z racji 3. piątku miesiąca Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na godz. 18.00 zapraszamy na mszę św. dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz ze swoimi rodzicami. Po mszy krótkie spotkanie organizacyjne. Na godz. 19.30 zapraszamy na nabożeństwo młodzież, a szczególnie tę, która przygotowuje się do Bierzmowania. Zaproście proszę swoich rodziców, chrzestnych i świadków. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.

Trwa nowenna przed jubileuszowym aktem przyjęcia Chrystusa jako Pana i Króla. Po wieczornej mszy św. do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do tej modlitwy, aby głębiej zrozumieć jego znaczenie i lepiej się przygotować do jego przeżycia.

Sobota – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i ponowienie Jubileuszowego Aktu przyjęcia Chrystusa jako Pana i Króla.

Na prośbę parafian różaniec święty odmawiamy w tygodniu przed mszą św. wieczorną o godzinie 17.30.

W czwartek odbył się pogrzeb + Marii Pindel. Módlmy się wspólnie o spokój duszy naszej Zmarłej Siostry.

W przede dniu jubileuszowego Aktu przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana, prośmy Boga, aby  oświecił nasze umysły i otworzył serca, byśmy mogli świadomi powagi Aktu przyjąć Jego nad nami panowanie. Od Maryi, naszej Pani i Królowej, uczmy spoglądania na wszystkie wymiary życia oczyma wiary, szukając światła w prawdzie objawionej.