Dziękujemy mieszkańcom roli Kiełtyki za posprzątanie świątyni, udekorowanie ołtarza kwiatami i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o porządki w świątyni i wokół kościoła prosimy mieszkańców 2. części ról Durki, Kiełtyki i Bugaje, które podzieliliśmy na 5 części.

Z największą radością informujemy, że nasza schola „Śnieżnej Pani” w ubiegłą niedzielę zajęła I miejsce w XXI Rejonowym Przeglądzie Pieśni Religijnej w Myślenicach. Gratulując sukcesu, życzymy kolejnych wyróżnień i nagród.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: Dorota i Stanisław Nawara; Wanda Zębol; Monika i Tadeusz Zemla; pewna rodzina z roli Hoboty; Iwona i Kamil Halek; Klaudia i Mariusz Śmietana; Rozalia Mach ze Spytkowic; Jan Wócik i pewna anonimowa rodzina. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Po eucharystii na Placu Targowskiego nastąpi złożenie wiązanek pod pomnikiem i akademia przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Tokarni. Po uroczystościach wspólne zdjęcie mieszkańców z drona oraz promocja książki historycznej „Pamiętamy”.

Wydawnictwo AA wydało wypełniony pięknymi fotografiami album prezentujący 11 polskich Kalwarii. Wśród nich znalazła się także Kalwaria Tokarska. Album dostępny jest w zakrystii.

Zgodnie z prośbą abp Marka Jędraszewskiego (słyszeliśmy o niej w odczytanym w dniu dzisiejszym liście), dnia 18 listopada zostanie przeprowadzona kwesta po wszystkich mszach świętych na pokrycie kosztów związanych z organizacją święta ubogich. Połowa zebranych środków pozostanie na dzieła charytatywne Parafii, zaś druga połowa pozwoli na organizowanie pomocy ubogim braciom w Krakowie podczas i w następstwie ŚDU.

Nasz Metropolita życzy nam: „żebyśmy przez okres przygotowań oraz w sam Światowy Dzień Ubogich głębiej zrozumieli, że to ubodzy nas ewangelizują, pomagając nam odkrywać każdego dnia piękno Jezusowych wskazań”. Niech to życzenie pomaga nam również godnie przeżywać w kraju Jubileusz odzyskania niepodległości.