Dziękujemy mieszkańcom roli Molusy za posprzątanie świątyni i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu ze względu na zbliżające się święta oraz zakończenie demontażu rusztowań o porządki w świątyni uprzejmie prosimy całą rolę Koty.

Na mszy św. o godz 9.00 odbędzie się włączenie 13 chłopców do grona kandydatów na ministrantów.

Dzisiaj dzieci z Koła Misyjnego rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie działalności naszego Koła Misyjnego oraz na potrzeby misji.

Malowanie światyni wsparli: Franciszek Zadora z rodziną; córki Państwa Pawlik: Anna i Maria z USA; Jadwiga i Mieczysław Cudak. Ofiarę na kościół złożyli: Aleksandra i Michał Kluska; narzeczeni: Małgorzata i Damian; Klementyna Filipek oraz rodzice Wiktorii z okazji chrztu. Bóg zapłać.

Dziękujemy Firmie Handlowo-Usługowej ALDI p. Dominika Leśniaka za dofinansowanie paczek dla św. Mikołaja.

We wtorek (18 grudnia) od godziny 8.00 odwiedzimy chorych z Tokarni w ich domach, a w środę (19 grudnia) także od godziny 8.00 odwiedzimy chorych z Więcierży. Zapisy chorych bezpośrednio po mszy św. w zakrystii. O zorganizowanie transportu dla kapłana z Najświętszym Sakramentem prosimy członków rodzin osób chorych. Uprzejmie prosimy, aby po mszach św. zapisało się dwóch panów kierowców: jeden z Tokarni, a drugi z Więcierży.

Zachęcamy do przystępowania do Sakramentu Pokuty. Spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą św. wieczorną. Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia w sobotę (22 grudnia) od 7.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.00. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom powracającym z zagranicy oraz o zorganizowanie sobie dnia, aby każdy mógł w dogodnym czasie skorzystać ze spowiedzi. Dlatego, by uniknąć niepotrzebnych kolejek, do południa zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci oraz osoby, które w tym czasie nie pracują. Po południu dajmy okazję do spowiedzi osobom czynnym zawodowo. Mamy w ciągu tego tygodnia wiele okazji do spowiedzi, dlatego prosimy nie odkładać pojednania z Bogiem na ostatni dzień. Ze względu na świąteczny czas (ze zrozumiałych względów) nie przewidujemy spowiedzi w dzień Wigilii Bożego Narodzenia, a tym bardziej w Święta.

Trwają prace przy demontażu rusztowania. Z tego względu w 3. piątek miesiąca Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach Godzin Miłosierdzia odmówimy przed różańcem o godz. 17.15. Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z ich rodzicami. Ze względu na prowadzone prace nie będzie już nabożeństwa o godz. 20.30 i Apelu Jasnogórksiego.

Wyrazy wdzięczności dla p. Krzysztofa Korzenia za jego nieocenioną pomoc logistyczną przy pracach związanych z demontażem rusztowań i za wsparcie materialne. Serdecznie dziękujemy p. Wiesławowi Chuchrzakowi za prace związane z doświetleniem polichromii naszej światyni. Wszystkim darczyńcom wyrażamy naszą wdzięczność za duchowe i materialne wsparcie tej inwestycji.

Płyty DVD z prymicji ks. Michała Hansa do nabycia w zakrystii. Na prośbę rodziców ks. prymicjanta ofiary ze sprzedaży płyty zostaną przeznaczone na malowanie naszej świątyni.

Wszystkim życzymy radosnego czasu przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. „Gaudete!”