NIEDZIELA PALMOWA

Dziękujemy mieszkańcom 2. i 3. części roli Hoboty i roli Gwiżdże za posprzątanie świątyni, skoszenie trawy, za porządki wokół niej oraz za złożoną ofiarę na kościół od całej roli Hoboty i Gwiżdże.

O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról Dziury i Kocury.

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Dzień spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi. Przed każdą mszą świętą – 30 min. wcześniej!!! – będziemy mieli okazję do spowiedzi. Zaplanujmy sobie ten czas i przyjdźmy do świątyni nieco wcześniej, aby skorzystać z dogodnych warunków do spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni Wielki Tydzień, tym bardziej, że w Triduum Sacrum wszyscy kapłani są przy ołtarzu.

O godz. 10.20 będzie miało miejsce stawianie palmy wielkanocnej na placu im. kpt. M. Targowskiego, a o godz. 10.30 rozpoczniemy przyjmowanie palm do Konkursu na Najwyższa Palmę Wielkanocną

Uroczyste błogosławieństwo palm i procesja wokół kościoła rozpocznie się o godz. 11.00. Uroczystej sumie przewodniczyć będzie bp Piotr Greger, biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej.

Przypominamy, o konkursie na Najwyższą Palmę Wielkanocną oraz o konkursie fotograficznym. Szczegóły na stronach internetowych organizatorów: Kliszczackiego Centrum Kultury i naszej Parafii. Na zwycięzców czekają unikatowe, ręcznie malowane statuetki wykonane przez Zdzisława Słoninę, pochodzącego z Bogdanówki artystę ludowego, rzeźbiarza, malarza i fotografika oraz rzeźba „Chusta Weroniki” autorstwa Stanisława Wintera, naszego ludowego i cenionego rzeźbiarza. Fundatorami nagród w tym roku są Państwo Ewa i Bogusław Kawończyk.

Stoiska regionalne – rzeźba ludowa
Przy dworze Targowskich darmowa grochówka Catering Staf Stanisław Filipek

W godzinach od 12.30-14.00 mamy możliwość zwiedzenia Dworu Targowskich – ekspozycje stałe, Galeria Rzeźby Józefa Wrony.

Dzisiaj, o godz. 17.00 zapraszamy na Kalwaryjską Drogę Krzyżową na Urbanią Górę. Rozważania i śpiew przygotował i poprowadzi Jan Kluska, przewodnik kalwaryjski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Uczniowe klas 7 Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni zapraszają na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ przygotowanej na podstawie scenariusza Marcina Kobierskiego, w reżyserii Beaty Kiełbowicz, które odbędzie się w środę 27 marca godzinie 19:00 w Kliszczackim Centrum Kultury.

Do 24 marca trwa Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Po każdej mszy świętej prosimy Boga za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki „o odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia naszego ducha i naszych Rodaków”.

Jutro, we wtorek i we środę, ostatnia okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30 do 18.00.

Przed nami Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.
Liturgia Triduum Sacrum – w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę rozpoczyna się o godz. 18:00!

WIELKI CZWARTEK
W tym dniu nie ma mszy świętej rano!

O godz. 18.00 w naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie Eucharystii i dar Kapłaństwa. Na zakończenie uroczystości Ciało Chrystusa zostanie przeniesione do Ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK
Kościół w tym dniu nie sprawuje Eucharystii. Nie więc mszy świętej rano także w naszym kościele!
O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Drogą Krzyżową.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Po Adoracji Krzyża, zgodnie z wielowiekową tradycją przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego.

W Wielki Piątek przez całą noc będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie Bożym.
PORZĄDEK ADORACJI CAŁONOCNEJ:
od 21.00 do 22.00 – zapraszamy dzieci i młodzież.
od 22.00 do 23.00 – zapraszamy Arcybractwo Honorowej Straży NSPJ i Niepokalanego Serca NMP.
od 23.00 do 00.00 – zapraszamy członkinie i członków Róż Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja.
O północy – Droga Krzyżowa.
Od 01.00 do 03.00 – Więcierża (wszystkie role).
od 03.00 do 05.00 – role: Wierodnki, Gębki, Bryle, Bierówki, Kluski Dziubras Dolny, Szewcy, Gwiżdże, Osiedle, Granica, Parchule, Brzegi, Urbany, Hoboty
od 05.00 do 07.00 – role: Dziury, Kocury, Proszki, Fuły, Młyny, Tarnów, Przymiarki, Jurczaki, Debenosy, Kasperki, Kanie, Blychy, Kudły, Pod Lasem, Przysłop, Na Wysokiej.
od 07.00 do 09.00 – role: Florki, Luberdy, Łocki, Morgi, Za Górką, Dział Niżny, Dział Wyżny.

WIELKA SOBOTA
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny: o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.45.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00 Liturgią Światła, po niej Liturgia chrzcielna i Procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Wyjdziemy na zewnątrz świątyni, aby jako chrześcijanie ogłosić całemu światu radosną wieść: „możecie już otrzeć łzy, śmierć została pokonana”.

Prosimy o uświetnienie Uroczystości: Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia, Kliszczaków w strojach regionalnych oraz chór parafialny. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia Wielkiego Tygodnia.