Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Knapy za posprzątanie świątyni porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tej roli, którą podzieliśmy na 4. części.

W czwartek w kalendarzu liturgicznym Uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na „świętopietrze” czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W piątek ostatnie nabożeństwo czerwcowe. O godzinie 17.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła, a po niej msza św. wieczorna. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami oraz panie i panów noszących feretrony, figury i różańce.

Od soboty, 1 lipca do czwartku 31 sierpnia – z racji wakacji – msze św. w naszym kościele będą odprawiane: w poniedziałki, środy, piątki i w soboty tylko wieczorem o godzinie 18.00. We wtorki i czwartki msze św. będą odprawiane tylko rano o godz. 7.00.

Wyjątek stanowią pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W te dni oprócz mszy św. o godzinie 18.00 będziemy także odprawiali dodatkowo także msze św. wynagradzające za grzechy przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00.

W najbliższą, pierwszą sobotę miesiąca msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP o godzinie 7.00. W ramach dziękczynienia modlitwy wynagradzające oraz litania do Niepokalanego Serca NMP. Msza św. wieczorna z wigilii niedzieli.

Kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, po mszy św. wieczornej; czwartek, po mszy świętej porannej, a w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

Dzisiaj odpust w Lubniu. Suma odpustowa o godz. 11.30.

W Krzeczowie o godz. 16.00 uroczystości związane z upamiętnieniem zamordowanych przez Niemców mieszkańców wsi w 80. rocznicą pacyfikacji Krzeczowa.Mszy św. polowej przewodniczyć będzie abp. Marek Jędraszewski.

Wczoraj pożegnaliśmy ks. Piotra Iwanka, proboszcza parafii św. Wojciecha BM w Krzeczowie, który został mianowany decyzją Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego proboszczem parafii św. Marii Magdaleny w Rabce, a przywitaliśmy jego następcę ks. Alberta Wołkiewicza, który od 1 lipca obejmie urząd proboszcza w parafii w Krzeczowie.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice, składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli; słonecznych wakacji i dobrego odpoczynku.