Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Brzegi za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną od całej roli ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. i zarazem ostatniej części tej roli.

Dziękujemy naszym parafiankom i parafianom, którzy w ubiegłą niedzielę pomagali przy przeprowadzeniu badań niedzielnych praktyk religijnych. W mszach św. w naszej światyni uczestniczyło 1789 osób, a do Komuni Świętej przystąpiło 657 osób.

Dziękujemy narzeczonym: Izabeli i Andrzejowi; Janinie Hanusiak, Agnieszce i Pawłowi Piaszczakom za ofiarę na kościół oraz Katarzynie i Ignacemu Hanusiakom za dar materialny przeznaczony na malowanie kościoła i fundację obrazu Zesłanie Ducha Świętego na ścianie bocznej z okazji 50. rocznicy sakramentu małżeństwa.

Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza (kandydatów, ministrantów i lektorów) przed Uroczystością Wszystkich Świętych we wtorek po mszy św. wieczornej.

Nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.15. Zapraszamy na różaniec dzieci, młodzież oraz dorosłych. W niedzielę różaniec o godz. 15.00. Po nabożeństwie msza święta.

Od jutra do czwartku włącznie spowiedź święta przed Uroczystością Wszystkich Świętych, która przypada w pierwszy piątek miesiąca, codziennie podczas nabożeństwa różańcowego.

Do końca października wypominki jednorazowe i roczne można składać codziennie w zakrystii – od godziny 16.45 czyli pół godziny przed różańcem oraz po zakończeniu mszy świętej wieczornej.

1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie mszy św. godz. 15.30. O godz. 14.00 zostanie odprawiona na cmentarzu msza św. w intencji naszych zmarłych. Po mszy św. procesja na cmentarzu z wypominkami za zmarłych.

Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wierni, którzy nawiedzą pobożnie cmentarz i przynajmniej w myśli pomodą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące: odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

Dnia 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00. O godz. 17.15 procesja za zmarłych połączona z wypominkami i modlitwą różańcową po kościele. Po procesji msza św. wieczorna. Ostatnia msza św. w tym dniu o godz. 19.30

Od 3 do 8 listopada o godz. 17.15 będziemy wyczytywać wypominki jednorazowe połączone z modlitwą różańcową za zmarłych. W niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami o godz. 15.00.

Wczoraj odbył się pogrzeb + Józefy Radoń. Polećmy Bożemu Miłosierdziu duszę naszej zmarłej Siostry.

Święty Paweł podsumowuje życie: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”. Niech łaska miesiąca misyjnego i uroczystości najbliższego tygodnia pomogą nam dojrzewać do takiej postawy życiowej.