Dziękujemy mieszkańcom 3. części ról: Bugaje, Chlebierzówka i Molusy za posprzątanie świątyni oraz porządki wokół niej. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ról: Guzówka, Koty, i U Lipki, które podzieliliśmy na 3. części. Dziękujemy mieszkańcom roli Molusy za złożoną ofiarę na kościół.

Dzisiaj, w spowiedzi pomaga nam o. Roman, Kapucyn z Tenczyna. Zachęcamy, aby przyjść do kościoła 15 min. wcześniej, by móc skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Nie będzie mszy św. o godzinie 15.30. Natomiast o godz. 14.00 msza św. na cmentarzu, a po niej procesja z wypominkami jednorazowymi i modlitwą różańcową.

We wtorek Dzień Zaduszny. Msze św. o godzinie 7.00; 9.00; 18.00; 19.30. Od wtorku do 8 listopada o godzinie 17.00 będziemy odmawiali różaniec połączony z wypominkami jednorazowymi.

Penitencjaria Apostolska potwierdza, że wszystkie odpusty zupełne dla wiernych zmarłych zostały przedłużone na cały miesiąc listopad 2021.

Dziękujemy Paniom z Arcybractwa Honorowej Straży NSPJ za porządki wokół grobowca Kapłanów i za udekorowanie grobu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od 16.00 Godzina Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Eucharystii o godz. 18.00. W piątek, o godz. 07.00 msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po mszy św. adoracja, litania i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Spowiedź od godz. 16.30. Na mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z klas siódmych i ósmych. W sobotę o godz. 7.00 msza św. wynagradzająca za grzechy Niepokalanemu Sercu NMP.

Gratulujemy naszej scholi „Śnieżnej Pani” za zajęcie 2. miejsca w tegorocznym Przeglądzie Pieśni Religijnej.

W domu parafialnym wymalowaliśmy salkę przeznaczoną na próby i spotkania dla scholi parafialnej „Śnieżnej Pani”. Na ścianach pojawiły się zdjęcia autorstwa p. Sylwestra Jamrozika w ramkach ufundowanych przez Mariolę i Sylwestra Jamrozik. Na karniszach w oknach zawisły piękne firanki z zasłonami. Nad całością projektu czuwała i większość prac wykonała bezinteresownie i osobiście p. Teresa Hans, której w imieniu naszej parafialnej wspólnoty, jak również dzieci i ich rodziców wyrażamy ogromną wdzięczność.

Dziękujemy także p. Stanisławowi Nawarze, za wykonanie i montaż aneksu kuchennego w „Kurniku” – salce duszpasterskiej, którą powoli własnym sumptem staramy się wykończyć i oddać do użytku, jak również p. Stanisławowi Kalecie, który bezinteresownie wykonał w niej prace hydrauliczne.

Dzisiaj, na prośbę Metropolity Krakowskiego wspieramy materialnie chrześcijan mieszkających w Libanie – w jednym z pierwszych krajów chrześcijańskich, który w ostatnich latach został dotknięty ogromnym kryzysem humanitarnym. Po mszach świętych dobrowolna kwesta na ten cel.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Módlmy się, aby rozpoczęty w Archidiecezji Krakowskiej etap diecezjalny Synodu Biskupów stał się czasem wsłuchiwania w głos członków Kościoła oraz tych, którym mamy nieść Chrystusa.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.