Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Bierówki za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej, za złożoną ofiarę na kościół i zamówione msze św. w środę na nowennie i w piątek za Zmarłych. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Gębki, którą podzieliśmy na 3. części.

Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie kościoła.

Ofiarę na kościół złożyli: Ryszard Strzeboński i Janina Jędroszak.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. Tegoroczne hasło VII Światowego Dnia Ubogich brzmi: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. W naszej parafii, po każdej mszy św. przeprowadzona zostanie dobrowolna kwesta na organizację centralnych wydarzeń Światowego Dnia Ubogich w Krakowie.

W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. We wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP. We środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

W dniu 22 listopada (środa) o godz. 18.00 w Skomielnej Czarnej odbędzie się spotkanie dla kobiet. Temat spotkania: „Jak odzyskać sens zwyczajnego życia wobec mody na sukces? Szczegóły na plakacie.

W piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

W następną niedzielę, 26 listopada, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na mszy św. o godz. 11.00 będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia nowych członków do Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Osoby zainteresowane wstąpieniem do tej najprężniej działającej w naszej parafii grupy modlitewnej uprzejmie prosimy o wpisanie się po zakończonej eucharystii na listę w zakrystii i kontakt z ks. Proboszczem lub p. Anną Hanusiak, naszą zelatorką. Po tej mszy św. wystawimy Najświętszy Sakrament i odmówimy Litanię do NSPJ oraz akt poświęcenia.

I jeszcze jedna zapowiedź ważnego wydarzenia w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę, dnia 3 grudnia, w pierwszą niedzielę Adwentu wraz z rodzicami Lenki Cholewy organizujemy „Kiermasz Dobroczynny dla Lenki”, który łączymy ze zbiórką ofiar na operację lewej nóżki dziewczynki w USA, która musi się odbyć za niecały rok.
Inicjatywę wsparły KGW z Tokarni, Więcierży, Zawadki, Krzczonowa, Więciórki, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, „Korzenna” Bistro&Restauracja, „Przystań Tokarnia” oraz kilka naszych tokarskich rodzin.

Na kiermaszu będziemy mogli zakupić: m.in.: pyszne ciasta do popołudniowej kawy, domowej roboty przetwory, soczki z malin i nalewki. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na dalsze leczenie lewej nóżki Lenki. Wierzymy – jak piszą Rodzice Lenki z liście z prośbą o wsparcie – że dzięki modlitwie oraz pomocy „ludzi dobrej woli”, nasza córeczka będzie mogła w przyszłości normalnie i samodzielnie funkcjonować, a co najważniejsze, będzie mogła „przejść swoje życie” na własnych nóżkach.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.