Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan pod hasłem: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”. Niech troska o jedność w wierze mobilizuje nas do starań o pojednanie w kręgu najbliższym.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Blychy za posprzątanie kościoła, oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Osiedle Górne, którą podzieliliśmy na 5 części.

Dzisiaj w naszym kościele o godz. 18.00 odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Grażyny Łobaszewskiej. Skorzystajmy z zaproszenia, przyjdźmy by wysłuchać najpiękniejszych kolęd w wykonaniu jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek. Przed występem gwiazdy wieczoru wystąpi i zaśpiewa dla nas nasza parafialna schola „Śnieżnej Pani”.

Liturgiczne i duszpasterskie rozpoczęcie pasterzowania w naszej diecezji przez ks. abpa Marka Jędraszewskiego odbędzie się w sobotę 27 stycznia o godz. 11.00 w Katedrze na Wawelu. Modlitwą ogarniajmy nowego Metropolitę Krakowskiego polecając jego osobę wstawiennictwu św. Stanisława BiM i św. Jana Pawła II.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej ofiary na kościół złożyli mieszkańcy roli Polana, Zamki, Hanuski: rodzina Kosek, rodzina Majerków, pewna rodzina, Mieczysław Wróbel, Józef Hanusiak z rodziną, rodzina Wronów, rodzina Hanusiak, rodzina Pindel, pewna rodzina, Krystyna i Tadeusz Büttner, rodzina Dyrczów, Iwona Brzeska, rodzina Rogów i Łacków.

Z roli Osiedle Górne: Edyta i Tadeusz Funek, rodzina Funek, rodzina Jątyka, rodzina Surlas, rodzina Hanusiak, Józefa i Władysław Radoń, rodzina Cudak, rodzina Fiedor, rodzina Słonina, rodzina Żądło, rodzina Mizera, Mariola i Sylwester Jamrozik, rodzina Mirek, rodzina Dragosz, rodzina Zduń, Zofia i Bożena Flaga, rodzina Ralskich, rodzina Stręk, rodzina Grubarek, Marta i Grzegorz Hanusiak, Anna i Marcin Jaroszewscy, Renata Radoń, rodzina Radoń, rodzina Leśniak, rodzina Nawara, rodzina Proszek, pewna rodzina, Monika i Roman Cudak.

Z roli Wierdonki: rodzina Kamińskich, rodzina Dyrcz, Danuta i Adam Brzeziccy z rodziną, rodzina Halków, rodzina Makuch, rodzina Stachura, Mieczysław Romaniak, rodzina Korabików, rodzina Pęcek, Kazimiera i Józef Wróbel, Maria Wróbel, rodzina Leśniak, Małgorzata Kosek,rodzina Zembol i Łopatów, rodzina Proszek, Maria i Stanisław Muniak, Anna i Jan Barglik, rodzina Hobotów, rodzina Gierat i Grubarek, Ludwik Hobot, pewna rodzina, Monika Słonina z rodzininą, pewna rodzina, rodzina Spytkowskich, rodzina Kiełtyków, Justyna Kowalcze z rodziną, rodzina Kowalcze, rodzina Burtanów, rodzina Korbel.

Z roli Granica, Parchule: rodzina Leśniaków, Andrzej Leśniak z rodziną, rodzina Jędrocha, rodzina Słonina, rodzina Osielczaków, rodzina Zapałów, rodzina Jamrozików, Danuta i Józef Leśniak, rodzina Tomaszewskich, pewna rodzina, Eleonora Jamrozik, rodzina Hucisko, rodzina Kowalik, rodzina Drobny, rodzina Lenartek, Krystyna Miąso, rodzina Murzyn; Agata i Piotr Kostruch, Zofia Jamrozik z rodziną, Maria i Stanisław Hobot, Karol Dyrcz z rodziną, rodzina Parszywka, rodzina Rak, Roman Dyrcz z rodziną, rodzina Kosteckich, rodzina Syrek, rodzina Rapacz i Maria Czyszczoń, pewna rodzina, Bronisława i Tadeusz Hobot, rodzina Filipek, Zofia i Andrzej Fudala.

Z roli Dziury, Kocury, Proszki, Fuły: Eugeniusz Dyrcz, rodzina Pieron, rodzina Jabcoń, Anna Hanusiak, Antonina Śliz, rodzina Kołodziej, rodzina Korbel, rodzina Korzeń, rodzina Mikołajczyk, rodzina Pieron, rodzina Wróbel, rodzina Piaszczak, Józef Luberda, rodzina Pasiowiec, Beata i Józef Kiełtyka z rodziną, Stanisław Proszek, Anna i Marek Leśniak, Dominik Leśniak z rodziną, rodzina Leśniak, rodzina Zadora, rodzina Durek, rodzina Leśniak, Zbigniew Leśniak z rodziną, rodzina Kaspruk, rodzina Kiełtyka i Głuszek, rodzina Pęcek.

Z roli Florki, Filia, Barnasiówka, Za Górą, Morgi, Luberdy, Łocki, Domy pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny: rodzina Hans, rodzina Cudak, Zofia Hanusiak, Anna i Piotr Hanusiak, rodzina Hobot, rodzina Proszkowiec, pewna osoba, Tadeusz i Danuta Pustelnik, Grzegorz Pustelnik z rodziną, Ewa Pustelnik z rodziną, Andrzej Wnęk z rodziną, Jan i Krystyna Luberda z rodziną, Teresa i Bronisław Luberda, Marzena i Wojciech Hobot, Bernadetta i Bolesław Luberda,rodzina Luberdów, Dorota i Janusz Luberda z rodziną, rodzina Zadorów, rodzina Wojtasik, rodzina Proszek, katarzyna i Sławomir Proszek, rodzina Tajsów, rodzina Morus, rodzina Zadorów, rodzina Pustelnik, rodzina Korzeń, Bogusław i Małgorzata Niedośpiał, rodzina Tobolaków, Leszek Ziembla z rodziną, pewna rodzina.

Dodatkowo: z roli Dziubras Dolny: pewna rodzina, z roli Jątyki: Piotr Kosiba z rodziną, z roli Dziubras Górny: Maria i Józef Kiełtyka; z roli Hoboty: rodzina Żbik, z roli Urbany: pewna rodzina.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

Św. Paweł pisze: „Upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa (…) abyście byli jednego ducha i jednej myśli”. Niech troska Apostoła będzie i naszą.