Dzisiaj rozpoczął się 5 Tydzień Wychowania. Na Mszach św. przez cały tydzień będziemy modlić się za dzieci i młodzież, a także w intencji wychowawców: rodziców, nauczycieli i opiekunów. Dzisiaj także Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dziękujemy mieszkańcom 1-szej części roli Kostruchy za posprzątanie kościoła, oraz złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O porządki w kościele tym tygodniu prosimy mieszkańców 2-giej części roli Kostruchy, którą podzieliliśmy na 3 części.

Dziękujemy p. Katarzynie Klusce za ofiarowanie ziemniaków na potrzeby kuchni, a p. Hobot oraz Magdalenie i Sławomirowi Wróbel za ofiarę na potrzeby kościoła.

W ubiegłym tygodniu przy czyszczeniu stawu pracowali z roli Knapy: Ryszard Szczebuński, Eugeniusz Makuch, Stanisław Hanusiak, Bogdan Gierat, Władysław Kluska, Józefa Pęcek, Stanisław Mikołajczyk, Jan Piszczak, Józef Hanusiak, Tadeusz Pajka, Józef Mirek, Władysław Czarnul, Cecylia Mizera, Józef Piaszczak, Piotr Piszczak, Emilia Ulmaniec; z roli Pawlaki: Damian Lorek, Anna Cudak, Jan Buda; z roli Perły: Stanisław Kozak.

W tym tygodniu (w zależności od pogody) zapraszamy do pracy po czterech mężczyzn: dalsza część roli Knapy, Perły, Pawlaki i Szewcy, oraz po cztery osoby z roli Kluski i Dziubras Dolny.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

W czwartek – wspomnienie św. Roberta Belarmina, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek – Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, a także dzieci i młodzieży. Przygotowując się do święta Patrona dzieci i młodzieży, w ramach tzw. Triduum zapraszamy:

  • w środę na Mszę św. o 18.00 dzieci z klas III-ich, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Dzieci zapraszamy razem z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców;
  • w czwartek na Mszę św. o 18.00 kandydatów do bierzmowania z klas II i III gimnazjum.
  • w piątek na Mszę św. o 18.00 dzieci i młodzież z działających przy parafii grup formacyjnych.

W ubiegłym tygodniu odprawiliśmy pogrzeb naszej parafianki śp. Wiktorii Ptak. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze, składamy serdeczne życzenia, prosimy nie zapomnieć o prezencie modlitwy.