Rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Chrystusa, Dobrego Pasterza, prośmy, aby wzbudził w naszej parafialnej wspólnocie nowe powołania do kapłaństwa i stanu zakonnego.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na mszy św. o godzinie 11.00 będziemy modlić się za Ojczyznę i za naszych dzielnych strażaków w przededniu Święta św. Floriana.

O godz. 15.00 zapraszamy dzisiaj na transmisję nabożeństwa majowego.

W tygodniu transmisja majówki codziennie o godzinie 17.15. W czasie majówek będziemy modlić się za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za Ojczyznę, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje, a także o ustanie pandemii i o deszcz dla ziemi spragnionej wody.

W poniedziałki, środy i piątki zachęcamy do udziału w transmisji szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. W tych dniach ks. Krzysztof będzie w ramach nabożeństwa głosił katechezy o mszy świętej dla dzieci pt. „Idziemy na spotkanie z Jezusem”.

Bóg zapłać naszym chorym, których odwiedziliśmy z Panem Jezusem oraz Czcigodnym Jubilatom za dar materialny złożony na kościół oraz wszystkim ofiarodawcom za ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła, które zostały przekazane osobiście lub poprzez wpłatę na konto parafialne.

W Kaplicy Ukrzyżowania zawisł nowy dziewięcioświecowy żyrandol. Dziękujemy p. Walentemu Hanusiakowi i jego synom: Patrykowi i Michałowi za bezpłatny transport żyrandola z Przemyśla.

Dziękujemy p. Romanowi Paryle z Więciórki i p. Czesławowi Pieronowi z rodziną z Krzczonowa za podarowanie ziemi do naszego parafialnego ogrodu i bezpłatny transport, jak również p. Dariuszowi Hanusiakowi za przewiezienie ziemi z parkingu do ogrodu. Bóg zapłać księdzu Krzysztofowi i naszym Parafiankom wraz z ks. Pawłem, za poświęcony czas, zaangażowanie i wykonaną pracę w ogrodzie.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Floriana, męczennika. Z tej okazji życzymy naszym Strażakom bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także Bożego błogosławieństwa, zdrowia, pomyślności w życiu osobistym oraz nieustającej opieki Matki Bożej Śnieżnej i świętego Floriana. Niech podejmowane działania i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

W sposób szczególny prosimy o modlitwę o powrót do zdrowia i pełni sił dla naszego Komendanta Gminnego i Naczelnika, druha Stanisława Wróbla.

Przed nami pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 16.00 do 17.00. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu możliwość spowiedzi św. i przyjęcia Komunii Świętej.

W piątek Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Wzywając Jego wstawiennictwa, prośmy o mądrość dla Narodu i szcześliwą przyszłość dla naszej Ojczyzny. Tradycyjnej procesji na Skałkę w tym roku nie będzie. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To dzień imienin m. in.: ks. kard. Stanisława Dziwisza, oraz naszego Pana Kościelnego Stanisława Nawary, których polecamy Waszym modlitwom. Wszystkim solenizantkom, solenizantom tego tygodnia oraz jubilatom, składamy najserdeczniejsze życzenia.

W związku z uroczystością św. Stanisława na cykliczne spotkanie online młodzieży przygotowującej się do bierzmowania ks. Krzysztof zaprasza dopiero w następny piątek, tj. 16 maja na godzinę 19.30.

W sobotą msze święte niedzielne z kazaniem o godzinie 18.00 i 19.30. Porządek mszy świetych w niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 15.30 i 17.00.

Naszym pragnieniem jest, aby każdy z naszych Parafian miał możliwość udziału w mszy świetej niedzielnej, przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz przyjęcia Komunii Świętej Wielkanocnej, która trwa do 7 czerwca.

Stąd gorąca prośba do tych, którzy mieli już to szczęście, aby być na mszy świetej w tym okresie wielkanocnym i spotkać się ze Zmartwychwstałym Panem w komunii sakramentalnej, aby pozostali w domach i umożliwili udział w niedzielnej mszy św. – tym osobom, które jeszcze od początku pandemii nie były w kościele – aby wszyscy mogli do czerwca przystąpić do spowiedzi, przyjąć Komunię Świętą Wielkanocną i wypełnić przykazanie kościelne.

Zachęcamy, by w obecnej sytuacji korzystać z mszy świętej w ciągu tygodnia o godz. 7.00 i 18.00, cały czas pamiętając o wymaganym limicie uczestników nabożeństw do 50 osób.

W najbliższą niedzielę odpust w Krzczonowie.

Zapraszając do udziału w nowennie ku czci św. Stanisława, ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, pisze: „przez wieki swojego istnienia Kościół na polskiej ziemi znajdował w modlitwie wytchnienie i pokój wobec grożących państwu i jego społeczności niebezpieczeństw”. Niech orędownictwo św. Patrona wspiera nas szczególnie w tym tygodniu.