Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Osiedla Górnego za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tej roli, którą podzieliliśmy na 4. części.

Dziękujemy nowożeńcom za sfinansowanie zakupu kwiatów, którymi zostały przyozdobione nasze ołtarze oraz pewnej rodzinie za dar materialny przeznaczony na renowację naszych ołtarzy bocznych. Dziękujemy także rodzicom Mileny Kluski za ofiarę na kościół złożoną przy okazji chrztu dziecka.

Dzisiaj przypada święto Narodzenia NMP. Tradycyjnie w dniu dzisiejszym błogosławimy nasiona przeznaczone do siewu.

Na mszy św. o 9.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów z przyborami szkolnymi. Zapraszamy szczególnie dzieci z zerówek i klas pierwszych wraz z rodzicami.

W dniu dzisiejszym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywa się XXXII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej pod hasłem: „Maryja, Matka Pięknej Miłości”. Godz. 9.00 Droga Krzyżowa (rozpoczęcie przy kaplicy „u Piłata”, godz. 11.30 msza święta przy ołtarzu polowym celebrowana przez abp. Marka Jędraszewskiego, metropolitę krakowskiego.

W Lubniu, popołudniu, o godz. 14.00 na parafialnym skwerze pamięci rozpoczną się uroczystości upamiętniające 85. rocznicę spalenia Lubnia przez Niemców. Zapraszamy do udziału w tym ważnym dla historii naszej ziemi wydarzeniu.

Dzisiaj także na stadionie GKS Beskid Tokarnia o godz. 14.00 odbędą się XV Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Tokarnia. W zawodach wezmą udział wszystkie jednostki OSP z naszej gminy oraz strażacy ze Słowacji. Zapraszamy mieszkańców, aby wesprzeć naszych dzielnych druhów Strażaków.

We wtorek na godzinę 16.30 zapraszamy chłopców z klasy trzeciej i starszych, którzy chcieliby jako kandydaci na ministrantów dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza. Rodziców prosimy o zachęcenie synów i pomoc w podjęciu zaszczytnej służby.

Dziękujemy właścicielom Firmy „WORWEX” za sfinansowanie materiału, użyczenie sprzętu oraz bezpłatne wykonanie prac związanych z podłączeniem kościoła, domu duszpasterskiego oraz plebanii do sieci kanalizacyjnej.

W sobotę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W związku z tym, w najbliższą niedzielę o godz. 17.00 wyruszymy na Parafialną Drogę Krzyżową na Urbanią Górę.

Za tydzień, w niedzielę tj. 15 września rozpoczyna się XIV Tydzień Wychowania – „Wychowujemy razem”.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, Czcigodnym Jubilatom, a szczególnie nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia. Wszystkim Gościom oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.