Dzisiaj w naszej parafii rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy ks. Krzysztofowi za przygotowanie uroczystości. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, udekorowanie ołtarzy kwiatami, porządki wokół kościoła, jak również za dar ołtarza, którym jest ornat. Dziękujemy dzieciom przeżywającym rocznicę Komunii Świętej za dar ofiarny przeznaczony na misje. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 4. części roli Knapy, którą podzieliliśmy na 6 części.

Dzisiaj, po mszy św. popołudniowej poświęcenie pól. O godzinie 16.15 czekamy na dwóch kierowców: jednego z Tokarni, a drugiego z Więcierzy. Po zakończonej mszy św. można  zgłosić kierowców w zakrystii.

Dziękujemy mieszkańcom ról Blychy; Dział Niżny; Dziubras Dolny; Parchule; Madonie; Knapy; Wierdonki; Kusiki i Mizery; Bryle i Zagrody; Gębki; Bierówki; Urbany; Proszki; Kanie, Kasperki, Debenosy, Jurczaki, Kudły; Dziołki, Jątyki, Perły i Pawlaki; Chlebierzówka, Molusy i Guzówka; Morgi i Łocki; Luberdy za zamówione msze św. o dobre urodzaje i pokój wieczny dla zmarłych z tych ról, oraz za złożoną ofiarę na kościół.

Dziękujemy Annie i Zygmuntowi Grubarek za ofiarę złożoną na kościół z okazji chrztu dziecka.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota. W czwartek od godziny 17.00 Godzina Święta. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na spowiedź w czwartek od godziny 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek od godziny 16.30. W najbliższą pierwszą sobotę kolejne Nabożeństwo Maryjne z procesją fatimską o godzinie 17.30. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i dziewczynki do sypania kwiatów. Po nabożeństwie msza św. z kazaniem okolicznościowym.

W następną niedzielę, po raz kolejny odbędzie się „Rodzinne Wędrowanie” w ramach projektu „Odkryj Beskid Wyspowy”. O godzinie 9.00 zbiórka przed Urzędem Gminy Tokarnia. W drodze towarzyszyć nam będzie Orkiestra Dęta OSP Tokarnia. W czasie wspinaczki na szczyt nastąpi prezentacja plenerowych rzeźb autorstwa p. Józefa Wrony. O godzinie 11.00 pod szczytem Urbaniej Góry zostanie odprawiona polowa msza św. Oprawę muzyczną zapewni schola „Śnieżnej Pani”. Po mszy św. degustacja potraw, grillowanie barana i występ zespołu regionalnego „Kliszczacy”.

Projekt „Odkryj Beskid Wyspowy” został dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Regionu Rabka wraz z 19 gminami, Kołem Pszczelarza w Mszanie Dolnej i Forum Gmin Beskidu Wyspowego. 4 czerwca „Rodzinne Wędrowanie” na Urbanią Górę zostało dofinansowane przez Wójta Gminy Tokarnia, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tokarni oraz Tartak Hanusiak.

Bardzo dziękujemy mieszkańcom roli Urbany za skoszenie trawy i porządki na Urbaniej Górze.

W poniedziałek (5 czerwca), o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne pielgrzymów udających się do Fatimy. Szczegółowy program pielgrzymki do odebrania w zakrystii.

Przypominamy o dzisiejszym zebraniu wiejskim mieszkańców Tokarni o godzinie 10.00 w budynku GOKiS w Tokarni.

W związku z otrzymaną dotacją z Ministerstwa Rolnictwa podpisano umowę z Firmą „Eco.Geo.Invest” z Ochotnicy Dolnej na przeprowadzenie inwentaryzacji azbestu i wyrobów azbestowych na terenie Gminy Tokarnia. Prosimy o przekazanie przedstawicielom w/w firmy informacji dotyczących ilości i rodzaju odpadów azbestowych, oraz numerów działek na których znajdują się odpady.