Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Brzegi za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. W tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Wczoraj, w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie sakrę biskupią z rąk abp. Marka Jędraszewskiego przyjął ks. bp Robert Chrząszcz. Współkonsekratorami byli: kard. Stanisław Dziwisz i nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Do naszej dzisiejszej modlitwy osobistej i rodzinnej dołączmy modlitwę w intencji nowego biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej.

Dziękujemy kapeli góralskiej „Podhalanie” z Ludźmierza za odwiedziny, wspólną modlitwę i ubogacenie w ubiegłą niedzielę liturgii mszy św. o 15:30 piękną muzyką i śpiewem kolęd.

Ofiarę na kościół złożyli: Grażyna i Wiesław Filipek; Zofia Hanusiak; rodzina Brutanek z roli Jurczaki; Renata Lis z rodziną; członkinie Róży Kobiet pw. Matki Bożej Gromnicznej; Janina Hanusiak i Czesława Kosek. Bóg zapłać!

Dzisiaj, po zakończonej mszy świętej o 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ramach Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego przed Wielkim Postem, którą poprowadzą członkowie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

W czwartek, 11 lutego Kościół katolicki będzie obchodził 29. Światowy Dzień Chorego pod hasłem „Jeden jest wasz Nauczyciel a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi”. Jak co roku, spotkanie chorych w naszej parafii będzie miało miejsce podczas rekolekcji wielkopostnych.

W następną niedzielę, tj. 14 lutego wspominamy św. Walentego, patrona zakochanych. Odpust w Łętowni. W naszym kościele msza święta o godzinie 17:00 w intencji narzeczonych. Zapraszamy wszystkich zakochanych i poszukujących miłości.

Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Igusi i Laurki – dzielnych, walczących codziennie z chorobami i trudnościami – naszych małych Parafianek.

KRS: 0000248920
Fundacja „Rozszczepowe Marzenia”
ul. Fosa 31, 02-768 Warszawa
Bank PKO BP S.S. O/W-wa
nr konta:
57 1020 1097 0000 7302 0117 8920

Koniecznie z dopiskiem:
DLA IGI I LAURY SURLAS 1305

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia połączone z modlitwą i polecamy opiece Pani Tokarskiej.
Wszystkim, życzymy błogosławionej niedzieli.