Dziękujemy mieszkańcom pierwszej części ról: Guzówka, Koty, i U Lipki za posprzątanie świątyni oraz porządki wokół niej. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców drugiej części tychże ról.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy Magdalenie Wróbel za złożoną ofiarę na kościół.

Przypominamy, że decyzją papieża Franciszka wszystkie odpusty zupełne dla wiernych zmarłych zostały przedłużone na cały miesiąc listopad. Jutro, o godzinie 17.00 ostatni dzień modlitw za Zmarłych. Dzisiaj wyjątkowo, zapraszamy na różaniec z wypominkami o godzinie 14.45.

W środę przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża.

W czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. To dzień, w którym obchodzimy także Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę, po 123 latach niewoli. Wraz z władzami samorządowymi, sołeckimi i dyrekcją KCK zapraszamy do wspólnego świętowania. O godz. 8.00 Młodzieżowy Zespół Kliszczacy zaprasza na premierę online „Przeszłość Przyszłości” na kanale YouTube i Facebook’u Kliszczackiego Centrum Kultury. O godz. 11.00 zostanie odprawiona w naszej świątyni msza święta w intencji Ojczyzny. O godz. 12.00 na placu kpt. Mieczysława Targowskiego zostanie odśpiewany hymn państwowy i odbędzie się Akademia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Tokarni. Po wystąpieniu Wójta Gminy Tokarnia nastąpi złożenie wieńców pod pomnikiem. Na zakończenie uroczystości odbędzie się krótki koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Tokarnia.

W tym dniu na godz. 15.00 jesteśmy także zaproszeni do sąsiedniej parafii w Krzczonowie na koncert parafialnego chóru mieszanego „Magnam Dei” i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Podczas koncertu usłyszymy także recytację pt. „Droga Polaków do Niepodległej Polski” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Krzczonowie.

W piątek rozpoczną się w Archidiecezji Krakowskiej i potrwają do 14 listopada ustanowione przez papieża Franciszka obchody 5. Światowego Dnia Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa Ewangelii św. Marka „Ubogich zawsze macie u siebie”. Inicjatywa ta ma na celu pomoc osobom w kryzysie bezdomności, a także uwrażliwienie i zachętę do codziennego niesienia pomocy ubogim. Każdy z nas ma także możliwość włączenia się w wolontariat podczas 5. ŚDU. W gablocie znajdują się plakaty ze szczegółowym programem. Za tydzień, po każdej mszy świętej zostanie przeprowadzona przez Szkolne Koło Caritas działające przy SP nr 1 w Tokarni dobrowolna kwesta na organizację centralnych wydarzeń i przygotowanie pakietów odzieżowych i żywnościowych dla sióstr i braci w potrzebie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.