Witamy serdecznie w naszej parafialnej wspólnocie ks. mgr. lic. Krzysztofa Litwę, który dekretem Metropolity Krakowskiego został nowym wikariuszem. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej Pani w jego duszpasterskiej posłudze.

Czas jest nieubłagany. Biegnie ciągle do przodu, nawet nie pytając nas, uczestników tego biegu, o zdanie. Niewiele ponad dwa miesiące temu rozpoczynaliśmy wakacje, a już w następny wtorek kończymy czas wakacji i rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny.

Dnia 1 września zapraszamy na Mszę św. inauguracyjną o godzinie 8.00 wszystkich uczniów, rodziców, dyrekcje, wychowawców, nauczycieli i katechetów.

Dyrekcja szkoły Podstawowej nr 1 im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Tokarni informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września. Zbiórka uczniów w tym dniu na placu szkolnym o godz. 7.45. Następnie przejście pod opieką nauczycieli do kościoła. Uczniowie proszeni są o przyniesienie obuwia zamiennego.

W tym roku p. Krystyna Romaniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 obchodzi swoje jubileusze: 30-lecia pracy zawodowej i srebrny jubileusz (25 lat) kierowania placówką. Życzymy Pani Dyrektor Bożego błogosławieństwa, dalszych sukcesów wychowawczych i samych wzorowych uczniów.

Dyrekcja Gimnazjum im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Tokarni informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września. O godz. 7.30 wyjazd autobusów z Więciórki i Bogdanówki. O godz. 7.45 zbiórka wszystkich uczniów na placu koło szkoły oraz wspólny przemarsz ze sztandarem do kościoła. O godz. 8.00 Msza św. Na rozpoczecie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 9.00 akademia w hali sportowej oraz zajęcia z wychowawcami klas. O godzinie 10.45 odwóz uczniów z Więciórki i Bogdanówki. Przypomina się, że ucznów obowiązuje na terenie szkoły obuwie zastępcze z jasną podeszwą. W dniu 1 września uczniowie klas pierwszych otrzymują ćwiczenia oraz zostaną im wypożyczone podręcznki z biblioteki szkolnej na rok szkolny 2015/16.

Uczniowie Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Czasławiu filia w Krzczonowie rozpoczną rok szkolny 2015/2016 w dniu 1 września o godz. 17.30.

1 września – rocznica wybuchu II wojny światowej. Dziękujmy Bogu za pokój, którego wciąż potrzeba światu. Wpatrzeni w wizerunek Śnieżnej Pani, Matki naszego Zbawiciela, kierujemy pokorną modlitwę: Królowo Pokoju, zanieś twojemu Synowi naszą modlitwę w intencji Ojczyzny i jej wolności, w intencji przeżywającego trudny czas narodu ukraińskiego, oraz w intencji wszystkich ludzi cierpiących na Bliskim Wschodzie.

Dziękujemy mieszkańcom 2-szej części roli Dziubras Górny – którą podzieliliśmy na 3 części – za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w kościele tym tygodniu prosimy 3-ej części tej roli.

Ofiarę na kościół złożyli: ks. Sławomir Filipek; oraz rodzice Mileny i Tomasza Roberta z okazji chrztu dzieci.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali z roli Dziubras Górny: Franciszek Wróbel, Kazimierz Wróbel, Michalina Klimas, Sara Korabik, Łukasz Korabik; z roli Kostruchy: Jan Lenartek, Czesława Kosek, Jerzy Makusek, Władysław Ślęczka, Walenty Pęcek, Tadeusz Kluska, Mieczysław Wróbel, Ludwik Lenartek, Patryk Słonina, Krzysztof Kosek, Michał Pęcek, Tadeusz Lenartek, Marek Lenartek; z roli Madonie: Jan Kluska, Antoni Pęcek, Jarosław Słonina.

W tym tygodniu zapraszamy do pracy do dwóch mężczyzn z dalszej części roli Madonie, Mizery i Kusiki. Będziemy chcieli wyczyścić staw, planujemy także odrestaurować figury Pana Jezusa i św. Jana Chrzciciela.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

3 września – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Msze św. w tygodniu od 1 września w kościele o 6.30 i 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek Godzina Święta. Od 17.00 do godziny 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzine 18.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Eucharystii.

W piątek rano Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej od godziny 17.00.

W sobotę rano Msza św. wotywna o Niepokalnanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.