Dziękujemy mieszkańcom roli Kiełtyki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ról: Bugaje, Chlebierzówka i Molusy, które podzieliśmy na 3. części.

Dzisiaj obchodzimy w Kościele XXI Dzień Papieski. Po każdej mszy św. dobrowolna kwesta do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Zechciejmy wesprzeć ten żywy pomnik ku czci św. Papieża – Polaka.

Nabożeństwa różańcowe codziennie od poniedziałku do soboty o 17.15. W niedzielę o godzinie 15.00. Do tej modlitwy zaprasza nas sama Matka Najświętsza! Aby odpowiedzieć na prośbę Maryi bardzo serdecznie prosimy rodziców, aby zachęcali dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. W środę na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, a w piątek kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Ofiarę na kościół złożyli: Srebrni Jubilaci: Michalina i Wiesław Kosek oraz rodzice Wiktora Kluski przy okazji chrztu dziecka. Bóg zapłać Różom Różańcowym za dar ołtarza złożony podczas Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie rozważań oraz za liczny i pobożny udział wszystkim, którzy uczestniczyli w tradycyjnej Drodze Krzyżowej na Urbaniej Górze.

Zbiórka kandydatów na ministranta we wtorek o godzinie 16.30.

W najbliższą środę o godzinie 8.15 zostanie odprawiona w naszym kościele msza święta dziękczynna z okazji 30. rocznicy nadania naszej Szkole Podstawowej nr 1 w Tokarni imienia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Będziemy także dziękować za wyniesienie Patrona naszej szkoły do chwały ołtarzy. Zapraszamy uczniów i absolwentów naszej szkoły; nauczycieli, tych uczących obecnie oraz nauczycieli emerytów, jak również rodziców.

Z okazji Dnia Nauczyciela zapraszamy także we środę dyrekcję oraz wszystkich nauczycieli i katechetki o godzinie 19.30 na konferencję pt. „W blasku ojcostwa” z racji trwającego w Kościele Roku Świętego Józefa, a po niej na spotkanie przy stole na plebanii.

14 października będziemy świętować Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji do Szanownych Państwa Dyrektorów, Nauczycieli, Katechetek, Kapłanów, Wychowawców, Wszystkich Pracowników Szkół i Placówek oświatowych kierujemy słowa szczerego uznania, szacunku oraz wyrazy wdzięczności za wysiłek i poświęcenie w realizowaniu trudnego, ale jakże pięknego powołania kształcenia i wychowywania dzieci oraz młodzieży.

Życzymy, aby niełatwa misja Nauczyciela, Pedagoga, Wychowawcy i Katechety przyniosła efekty, satysfakcję i radość.

Piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
Sobota – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

W nawiązaniu do zwołanego przez papieża Franciszka Synodu Biskupów, dnia 17 października będzie miała miejsce w Katedrze na Wawelu o godzinie 10.00 uroczysta inauguracja etapu diecezjalnego Synodu pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.

W ubiegłą niedzielę na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii, dekanacie i archidiecezji uzbieraliśmy 2.341 zł i 23 gr.

Zbliża się miesiąc listopad i nowy rok modlitw za naszych bliskich Zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marka Kluski. Polećmy naszego Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

* * *

Zapraszamy do cyklicznej akcji Oddaję krew ratuję życie organizowanej w Przychodni w Krzczonowie w następną niedzielę, tj. 17 października br. Krew będzie można oddać w godzinach od 8.00 do 12.00. Szczegóły na stronie internetowej i facebook’u Przychodni. Akcja organizowana jest przez Regionalny Punkt Krwiodawstwa w Myślenicach. Przypominamy jednocześnie o możliwości skorzystania ze szczepienia przypominającą dawką przeciw Covid-19. Dawka przypominająca jest podawana po upływie 6-ciu miesięcy od zakończenia cyklu szczepień. Nadal szczepimy osoby, które do tej pory nie wykonały zalecanego szczepienia.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.