O godz. 15.00 zapraszamy dzisiaj na transmisję nabożeństwa majowego.

W tygodniu transmisja majówki codziennie o godzinie 17.15. W czasie majówek modlimy się za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za Ojczyznę, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje, a także o ustanie pandemii i o deszcz dla ziemi spragnionej wody.

Bóg zapłać wszystkim za troskę o piękno naszej świątyni, jak również darczyńcom za ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii, które zostały przekazane osobiście lub poprzez wpłatę na konto parafialne.

Kalendarz Liturgiczny:
Czwartek – święto św. Macieja, apostoła
Sobota – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

W poniedziałki, środy i piątki zachęcamy do udziału w transmisji szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. W tych dniach ks. Krzysztof w ramach nabożeństwa głosi katechezy o mszy świętej dla dzieci pt. „Idziemy na spotkanie z Jezusem”. W pozostałe dni: we wtorek, czwartek i w sobotę wędrujemy „Maryjnymi Drogami Wolności” Prymasa Tysiąclecia w przededniu Jego beatyfikacji.

Zgodnie z sugestią arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, aby nie odkładać uroczystości religijnych na jesień oraz po konsultacjach z ks. biskupem Januszem Mastalskim ustaliliśmy datę bierzmowania na 1 czerwca br (poniedziałek).

Bierzmowanie odbędzie się w naszej parafii w czterech grupach: dwie grupy ośmioklasistów przystąpią do bierzmowania na mszach świętych o godzinie: 15.00 i 16.30, natomiast pozostałe dwie grupy młodzieży z klas pierwszych do bierzmowania przystąpią na mszach o godzinie 18.00 i 19.15. Prosimy, aby rodzice dostarczyli do 20 maja metryki Chrztu Świętego swoich dzieci, które były ochrzczone poza naszą parafią.

W najbliższy piątek o godzinie 19.30 ks. Krzysztof zaprasza na katechezę = spotkanie online młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Katecheza jest obowiązkowa!

W sobotą msze święte niedzielne z kazaniem o godzinie 18.00 i 19.30. Porządek mszy świętych w niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 15.30 i 17.00.

Zachęcamy, by korzystać z mszy świętej w ciągu tygodnia o godz. 7.00 i 18.00, cały czas pamiętając o wymaganym limicie uczestników nabożeństw. Spowiedź codziennie od godziny 17.00 do 17.45.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy + Annę Kluskę. Polećmy naszą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom tego tygodnia oraz naszym jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławionej niedzieli.