Dzisiaj przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Kostruchy i 1. części roli Madonie za posprzątanie świątyni na odpust parafialny oraz dofinansowanie zakupu kwiatów, którymi zostały udekorowane ołtarze. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. i zarazem ostatnią część roli Madonie. Dziękujemy p. Annie i Markowi Mizera za ofiarę na kwiaty na odpust.

Dziękujemy naszym chorym: Józef Tajs, Zofia Proszek, Zofia Korzeń, Katarzyna Romaniak, Eleonora Jamrozik, Józef Tobolak, Ludwik Jątyka, Czesław Rapacz, Teresa Łopata, Katarzyna Hanusiak; Genowefa Bruzda, Maria i Edward Hanusiak, Anna Barglik, Józef Kiełtyka, Michał Hanusiak, Stanisława Hobot za ofiary złożone na kościół.

Dziękujemy za pomoc w transporcie kapłana z Najświętszym Sakramentem do chorych.p. Robertowi Luberda i p. Stanisławowi Wojtasik.

Dziękujemy za obecność na sumie odpustowej: władzom państwowym, powiatowym samorządowym, gminnym i sołeckim, dyrekcji naszych szkół, wszystkim pocztom sztandarowym; naszej orkiestrze OSP; druhom-strażakom z OSP, noszącym figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynkom, które sypały kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami; lektorom i ministrantom, służbie kościelnej: szczególnie p. kościelnemu i p. organiście; Kliszczakom w strojach regionalnych, oraz wszystkim Drogim Parafianom i naszym Gościom. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna.

Dziękujemy rodzinie Ryszkowskich oraz p. Edwardowi Zadora za ofiarę na ołtarz i ambonkę do naszej świątyni.

Dziękujemy p. Barbarze i Rafałowi Hanusiak, p. Anecie i Wiesławowi Worwa, p. Janinie i Janowi Buda, p. Katarzynie i Dariuszowi Hanusiak, p. Grażynie i Tomaszowi Wietrzykom, p. Piotrowi Zębol, właścicielom gabinetu stomatologicznego „Twój dentysta” za finansowe wsparcie 3. Pikniku Rodzinnego, oraz wszystkim sponsorom, darczyńcom i fundatorom. Dziękujemy Służbie Maltańskiej, oddział Myślenice i naszym druhom strażakom za pomoc przy zapewnieniu bezpiczeństwa uczestników festynu. 

Lista sponsorów i nagród będzie niebawem dostępna na stronie internetowej parafii oraz naszym facebook’u.

W dalszym ciągu do nabycia jest książka, pt. „Z potrzeby ludzkich serc”, która jest zarysem dziejów tokarskiej parafii oraz kubek z wizerunkiem starego i nowego kościółka.

Wyjazd dzieci na kolonię w poniedziałek o godz. 21.00. Autokar, który zawiezie dzieci nad morze będzie podstawiony o godz. 20.30 na parkingu przed kościołem. Życząc naszym dzieciom szczęśliwej podróży i pięknej pogody polecajmy je opiece Pani Tokarskiej, opiekunki dzieci.

W najbliższą niedzielę, tj. 13 sierpnia Dożynki Gminne. W imieniu Wójta Gminy Tokarnia i Przewodniczącego Rady Gminy Tokarnia zapraszamy na uroczystą Mszę św. Dożynkowa o godzinie 14.00. Po Eucharystii przemarsz korowodów dożynkowych i prezentacja wieńców.

15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii Dożynki Parafialne. Na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcenie wieńca dożynkowego. O przygotowanie wieńca uprzejmie prosimy mieszkańców roli Knapy. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00 i 15.30.

Św. Paweł pozdrawia: „Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa, niech będzie z duchem waszym, bracia!”. Niech każdy dzień wakacji przynosi nam takie ubogacenie ducha.