W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Filipek oraz śp. Czesławy Gwiżdż. Polećmy nasze Zmarłe Siostry Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Dziękujemy mieszkańcom ról Kusiki i Mizery za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról Perły i Pawlaki.

Ofiarę na renowację chrzcielnicy złożyła Róża Matki Bożej Anielskiej. Ofiarę na kościół złożyli rodzice Faustyny Pęcek przy okazji chrztu dziecka.

W poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek, męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek, po rannej mszy św. wynagradzającej za grzechy przeciwko NSPJ wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30. Będzie dodatkowo dwóch kapłanów, zapraszamy do spowiedzi szczególnie dzieci i młodzież u początku nowego roku szkolnego i katechetycznego.

W najbliższą, pierwszą sobotę miesiąca msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP o godzinie 7.00.

W sobotę, na godzinę 10.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów i lektorów, która rozpocznie nasze spotkania formacyjne. Obecność na zbiórce jest obowiązkowa. Będziemy wyznaczać służenie na msze święte w czasie wizytacji kanonicznej biskupa w przyszłą niedzielę. Uprzejmie prosimy rodziców, aby zachęcili chłopców do służby przy ołtarzu.

Dziękujemy p. Janowi Budzie za poświęcony czas i bezpłatny transport chrzcielnicy z pracowni w Krzeszowicach, gdzie była poddawana renowacji.

Przypominamy, że w naszej parafii powstaje wspólnota dla małżeństw, której celem jest pomoc małżonkom drodze do świętości. Informacje bliższe u ks. Krzysztofa.

Zapraszamy rodziców dzieci niepełnosprawnych do kontaktu z ks. proboszczem w sprawie możliwości otrzymania dofinansowania do rehabilitacji czy wyjazdów dzieci na turnusy rehabilitacyjne.

Dzisiaj na terenie naszej Gminy Dożynki Powiatowe. Uroczystości rozpoczynamy o godz. 13.00 mszą świętą w naszym kościele parafialnym. Następnie nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na plac rekreacyjny przy stadionie GKS Beskid Tokarnia, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Zapraszamy.

Każda parafia co 5 lat przeżywa wizytację kanoniczną. W naszej parafii, za tydzień, w niedzielę powitamy serdecznie bp. Janusza Mastalskiego, który przybędzie do naszej wspólnoty, aby zapoznać się z całością działań duszpasterskich.

Wizytacja kanoniczna, to wyjątkowa okazja, aby spotkać się z następcą apostołów, który przybywa, by podzielić się pasterskim słowem i błogosławieństwem oraz umocnić naszą wiarę.

Wizytacja, to także spotkania z poszczególnymi grupami duszpasterskimi działającymi w parafii.

O godz. 8.00 – Arcybractwo Honorowej Straży NSPJ i Niepokalanego Serca NMP; Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym, Róże Różańcowe i Koło Przyjaciół Radia Maryja.

O godz. 9.00 – schola „Śnieżnej Pani”, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz z dzieci z Koła Misyjnego.

O godz. 11.00 ks. biskup przewodniczyć będzie Eucharystii i wygłosi homilię. Po tej mszy św. odbędzie potkanie z Duszpasterską Radą Parafialną.

Módlmy się, aby spotkanie z biskupem oraz wspólna z nim modlitwa przyniosły obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej.

Ogłoszenia, o które zostaliśmy poproszeni:

Wójt Gminy Tokarnia informuje, że projekt zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego będzie wyłożony do publicznego wglądu do dnia 08 września. Z projektem można zapoznać się w budynku Urzędu Gminy – pok. 15 lub w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Tokarnia.
Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie zmian planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 5 września w godzinach od 9.00 do 14.00 w budynku Urzędu Gminy w Tokarni, pok. 15.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli; słonecznych wakacji i dobrego odpoczynku.