Niedziela Dobrego Pasterza. W sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie o naszym kleryku Michale Hansie, oraz prośmy o nowe, liczne, a przede wszystkim święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego z naszej parafii.

We środę wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

30 kwietnia, we czwartek o godzinie 17.30 pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 15.00.

1 maja to pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wynagradzająca o godz. 6.30. Spowiedź od godziny 16.30. W kalendarzu liturgicznym w ten dzień wspomninamy św. Józefa rzemieślnika. Ze względu na świąteczny charakter tego dnia metropolita krakowski udzielił dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

W sobotę, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, a także Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2 maja, w sobotę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski.

Dziękujemy mieszkańcom 3-ej części Górnego Osiedla za posprzątanie kościoła, kwiaty i za złożoną ofiarę. O porządki w świątyni w następnym tygodniu prosimy mieszkańców roli domy nad Kacprem i Dziołki.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przy okazji składki inwestycyjnej z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Dziękujemy rodzicom Aleksandra Luberdy i Aleksandry Marty Romaniak za ofiarę na kościół przy okazji chrztu.

Dziękujemy p. Tadeuszowi Ryszkowskiemu oraz p. Bronisławowi Bierówce z roli Brzegi, jak również małżeństwu – złotym jubilatom – za indywidualne wpłaty na potrzeby kościoła.

Dziękujemy panom: Ignacemu i Rafałowi Hanusiakom za okazną pomoc: m. in.: za załadunek i transport desek dębowych przeznaczonych na bozerię do naszego kościoła, za przekładki do desek i wypożyczenie Karcher’a do mycia ogrodzenia.

Dziękujemy p. Zdzisławowi Jątyce za zakup i transport jednego samochodu ładnej ziemi na wyrównianie terenu wokół kościoła.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali: z roli Brzegi: Krzysztof Lenartek; z roli Urbany: Krzysztof Bierówka, Marian Worwa, Józef Wrona, Piotr Kluska, Kazimierz Gospodarczyk, Julian Wróbel, Piotr Żaba, Tadeusz Bierówka, Jarosław Gwiżdż, Andrzej Filipek, Kazimierz Żak, Marian Hanusiak, Robert Milewski, Józef Dyrcz, Henryk Gwiżdż, Krzysztof Worwa, Łukasz Korabik, Teresa Pindel, Grzesiek Gwiżdż, Julian Lenartek, Józef Tajs, Józef Czarnota, Robert Luberda, Jan Worwa, Bogdan Gospodarczyk, Krzysztof Worwa, Marcin i Rafał Kluska.

Wszystkim, którzy swoją pracą, darem ofiarnym i modlitwą nas wspierają, składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Prosilibyśmy w przyszłym tygodniu do prac porządkowych – od poniedziałku do soboty – po czterech mężczyzn dziennie z roli Hoboty i Gwiżdże. Będziemy m.in.: wyrównywać teren przy kościele, składać deski na boazerię i malować dzwonnicę.

Rozpoczynamy peregrynację symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. W czasie, gdy coraz więcej osób angażuje się w organizację spotkania młodych, gdy spływają zgłoszenia rodzin chętnych, by zakwaterować pielgrzymów i coraz więcej osób żyje ideą ŚDM chcemy, by miniatury peregrynowały po domach naszej parafii. Tak, by nasza modlitwa nieustannie ożywiała naszą chrześcijańską gościnność i przygotowała nas na spotkanie ze świadkami wiary z całego świata!

Peregrynacje rozpoczniemy od ról: Dziury -> Kocury -> Proszki ->Tarnów -> Fuły -> Młyny -> Przymiarki -> Florki -> Luberdy -> Łocki -> Przysop -> Dział Wyżny -> Dział Niżny -> Jurczaki -> Debenosy -> Kudły -> Kasperki -> Kanie -> Blychy.

Symbole przekazujemy sobie z domu do domu, tak jak przy peregrynacji obrazu MB.  Mamy nadzieję, że czas peregrynacji miniatur przyczyni się do umocnienia jedności wśród parafian i uczyni jeszcze silniejszym przekonanie o sensie podjęcia wspólnego trudu na rzecz przygotowania Światowych Dni Młodzieży.

Jedna informacja: organizowany jest przez Parafię Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu w osobie ks. Janusza Skorupy wyjazd nad Morze Bałtyckie w dniach od 26 lipca do 5 sierpnia. Wszystkie szczegóły tego wyjazdu i wszelkie informacje u Pań: Bożeny Smolak i Agaty Jugowiec.

We wtorek o godzinie 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Anny Wojtasik z roli Durki. Módlmy się o wieczne życie dla niej: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wieczny odpoczynek…

Wszystkim życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli.