Zmarł śp. ks. Tadeusz Słonina, nasz Rodak. Polećmy duszę naszego Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W imieniu Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy także na adorację od godz. 14.30 do godz. 15.30 w ramach nabożeństwa siedmiu godzin adoracji dla dusz czyśćcowych.

Dzisiaj przypada także 56. Światowy Dzień Pokoju.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Młyny i Kudły za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Jurczaki, którą podzieliliśmy na 2. części.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek Godzina Święta od 17.00. Okazja do spowiedzi zwłaszcza dla dzieci po Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

W piątek, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek mszy świętych, jak w niedzielę: 7:00, 9:00, 11:00 i 15:30. Z racji, iż jest to pierwszy piątek spowiadamy 20 minut przed mszą świętą. Przypominamy, że spowiedź w naszym kościele jest codziennie przed mszą świętą. Po mszach świętych kwesta do puszek przed kościołem na misje.

W tym dniu zapraszamy na godzinę 17.00 do kościoła na jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez scholę „Śnieżnej Pani”, ministrantów, lektorów oraz zaproszonych Gości. Zobaczymy inscenizację słowno-muzyczną pt. „Z narodzeniem Jezusa było tak”. Swoją obecność zapowiedział dziadek Joachim, a także Trzej Królowie. Zapraszamy!

Ofiarę na kościół z roli Wierdonki złożyli: rodzina Kamińskich, Dyrczów, Brzezickich, Halków, Makuchów, Pęcków, Wróblów i Kiełtyków, Leśniaków i Piaszczaków, Klusków, Proszków, Muniaków, Łopatów i Zemboli, Gieratów i Woźnych, Janina Hobot, Paweł Kowalcze, rodzina Mrozińskich, Ludwik Hobot, rodzina Mizerów i Kołodziejów, Kiełtyków, Kowalcze, Justyna i Andrzej Kowalcze i pięć rodzin anonimowo.

Ofiarę na kościół z roli Zagrody złożyli: rodzina Gieratów, Romaniaków, Ziębów, Halina Spórna z rodziną i rodzina Jątyków.

Z roli Dziubras Dolny: rodzina Stochów, Sudrów, Ziębów, Gwiżdżów, Stanisław Wróbel z rodziną, Teresa i Jan Wróbel, rodzina Kołodziejczyków i Filipków, Pindlów, Małgorzata Walczyna, rodzina Hołdów, Czopków, Bzowskich i Hołdów, Kubowiczów, Zadorów, Bierówków i Mierników.
Z roli Gębki: rodzina Majerków, Zająców, Polaniaków, Skoczyńskich, Nawieśniaków i Wyrobków, Jantosów, Jadwiga Gościej i rodzina Byliców, rodzina Ziębów, Hucisko, Gościejów, Filipków, Nawarów, Grudzińskich, Bednarzów i Włodarczyków, Gałków, Hanusiaków, rodzina Barglików, Krzysztof i Paulina Barglik, rodzina Kucałów, Barbara Barglik z rodziną, rodzina Bierówków, Genowefa Bierówka.

Z roli Kostruchy złożyli: rodzina Wnęków, Tadeusz Kluska, rodzina Makusków, Kosków, Ślęczków, Lenartków i Pęcków, Janina i Czesław Kania, Renata i Józef Kania, Bogdan i Helena Wnęk, Emilia i Marek Lenartek, Ewa i Jan Lenartek, rodzina Pęcków i trzy rodziny anonimowo.

Z roli Dziubras Górny: rodzina Jędrochów.

PORZĄDEK KOLĘDY W TYM TYGODNIU:
Poniedziałek, 2 stycznia 2023 – Dziubras Górny
Wtorek, 3 stycznia 2023 – Bierówki i Bryle
Środa, 4 stycznia 2023 – Osiedle Górne – od Państwa Funek do Państwa Cudak
Czwartek, 5 stycznia 2023 – Bugaje, Durki i Kiełtyki
Sobota, 7 stycznia 2023 – Madonie, Kusiki i Mizery

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Zacnym Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.