Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Procesja ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

Poświęcenie pól. Prosimy dwóch kierowców. Jednego z Tokarni i jednego z Więcierży. Wyjazd spod plebanii o godz. 16.55. Ok. godziniy 17.15 spotkamy się, jak co roku w wyznaczonych miejscach, aby poświęcić nasze pola i by wspólnie modlić się o dobre urodzaje.

Jutro rozpoczynamy modlitwę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W najbliższy piątek (13 maja) podczas mszy św. wieczornej ks. bp Grzegorz Ryś udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Wyjątkowo nabożeństwo majowe w tym dniu o godz. 18.00. W tym dniu z racji dyspensy w naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Liturgiczna próba dla młodzieży jutro, tj. w poniedziałek i wtorek o godz. 19.30. Na wtorkową próbę zapraszamy także świadków bierzmowania.

Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej, ich rodziców i świadków w czwartek o godz. 17.00. Z racji, że będzie kilku kapłanów zachęcamy w tym dniu do skorzystania z sakramentu pokuty także rodziny dzieci pierwszokomunijnych.

Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Z racji 3. niedzieli miesiąca składka na potrzeby kościoła. W naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta msza św. o godz. 11.00. Ze względów organizacyjno-logistycznych (będą dzieci z rodzicami, z dziadkami, obecni będą rodzice chrzestni, najbliższa rodzina, przyjadą krewni), zwracamy się z uprzejmą prośbą do naszych parafian niezainteresowanych bezpośrednio tym wydarzeniem religijnym o uczestnictwo w miarę możliwości w mszy św. o innej godzinie, np. o 7.00; 9.00 lub 15.30.

Liturgiczna próba dzieci przed I Komunią Świętą odbędzie się w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Pierwsza spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę o godz. 9.00.

Dziękujemy mieszkańcom 5-ej części roli Wierodnki za posprzątanie świątyni, za kwiaty i ofiarę na kościół. Dziękujemy także Ewelinie i Danielowi Kawończykom za częściowe sfinansowanie kwiatów do kościoła z racji ich ślubu. W tym tygodniu, prosimy o udekorowanie kościoła rodziców dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży bierzmowanej.

Dziękujemy za zamówione Msze św. w intencji o dobre urodzaje, zachowanie od nieszczęść, Boże błogosławieństwo w rodzinach i za zmarłych z ról: Dział Niżny, Dom pod Brzegiem, Blychy, Dziury i Kocury, Kusiki i Mizery, Brzegi, Wierdonki, Madonie, Bryle i Zagrody, Gębki, Urbany, Hoboty, Parchule, Dziubras Dolny, Luberdy, Bierówki, Morgi i Łocki, Dziołki i Jątyki, Perły i Pawlaki, Durki i Kiełtyki, Granica, Chlebierzówka, Molusy i Guzówka, Knapy.

Wyrażamy wdzięczność Grażynie i Wiesławowi Filipkom z roli Hoboty, Jadwidze Mizera; Andrzejowi Romaniakowi z rodziną; Zofii Omylak; pewnej osobie z roli Dziubras Górny; pewnej rodzinie z roli Koty; pewnej rodzinie z roli Madonie; pewnej rodzinie z roli Urbany; pewnej rodzinie z roli Molusy; pewnej rodzinie z roli Bierówki; pewnej rodzinie z roli Gębki; anonimowej rodzinie; Różom Kobiet: Matki Bożej Kalwaryjskiej i Wniebowzięcia NMP; oraz mieszkańcom ról Bryle, Zagrody, Parchule i Granica przy okazji zamówionej mszy św. o urodzaje za ofiary na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Dziękujemy Państwu Marianowi i Zofii Surlasom za udostępnienie nieodpłatnie noclegów dla pracowników firmy, która dokonuje instalacji wentylacji mechanicznej w kościele. W związku z prowadzonymi pracami, które mamy nadzieję niebawem zakończyć msza św. wieczorna odprawiana jest codziennie o godz. 19.00. Majówka o 18.30. Z wyjątkiem piątku, z racji bierzmowania. W ten dzień majówka o godz. 18.00.

Tylko do 15 maja trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Planowany termin pielgrzymki: 15 października–22 października. Chętnych zapraszamy dzisiaj po mszy św. do zakrystii, aby sporządzić listę, pobrać kartę uczestnika, szczegółowy program, oraz warunki uczestnictwa w pielgrzymce.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 9 V – uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika. Dzień imienin ks. kardynała Stanisława Dziwisza, którego polecamy Waszym modlitwom i naszego p. kościelnego Stanisława. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia.

Czwartek 12 V – wspomnienie św. męczenników: Nereusza, Achillesa i Pankracego.

Sobota 14 V – święto św. Macieja, apostoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Autor Listu do Hebrajczyków pisze: „Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy, bo godny jest zaufania Ten, który dał obietnicę”. Niech ta zachęta towarzyszy nam w najbliższym tygodniu.