Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Urbany za posprzątanie świątyni i porządki wokół niej. Dziękujemy także nowożeńcom za dofinansowanie zakupu kwiatów. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tej roli.

Ofiarę na renowację żyrandoli złożyli srebrni jubilaci: Michalina i Zbigniew Klimas z okazji 25. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.

Dzisiaj rozpoczynamy XII Tydzień Wychowania, który potrwa od 11 do 17 września. Mottem przewodnim Tygodnia są słowa z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6).

Chłopców, począwszy od klasy III, którzy pragną służyć przy ołtarzu zapraszamy na zbiórkę we wtorek o godzinie 16.30, a rozśpiewane dzieciaki w sobotę na godz. 10.00.

Rada Konferencji Episkopatów Europy zaprasza do wspólnej modlitwy w ramach inicjatywy Dzień Modlitwy za Ukrainę, który odbędzie się 14 września (środa) w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i różaniec w intencji pokoju na Ukrainie.

Z racji trwającego Tygodnia Wychowania zapraszamy 14 września (środa) Dyrekcje naszych szkół, wszystkich Nauczycieli, Katechetów oraz Wychowawców na mszę św. nowennową o godz. 18.00. Po eucharystii konferencja pt. „Spojrzał na niego z miłością. Jak być wychowawcą na wzór Chrystusa?” przygotowana na kanwie Ewangelii Marka (Mk 10, 17-22). Po konferencji zapraszamy na spotkanie przy stole na plebanii.

Dnia 18 września (niedziela) obchodzimy w kalendarzu liturgicznym święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza dzieci i młodzież.

Na Triduum przed świętem Patrona dzieci i młodzieży zapraszamy:
W piątek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klas III-ich, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
W sobotę na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII wraz z rodzicami.
W niedzielę młodzież poprowadzi Drogę Krzyżową na Urbaniej Górze, która będzie refleksją nad edukacją oraz wychowaniem dzieci i młodzieży z naszej parafii. Rozpoczęcie nabożeństwa o godzinie 17.00 przy pierwszej stacji. Będziemy modlić się i prosić o dar silnej wiary dla naszych dzieci i młodzieży, oraz odwagę dawania jej świadectwa w codziennym życiu. Wszyscy – a zwłaszcza rodzice – dobrze wiemy, że nie jest to, w dzisiejszych czasach łatwe zadanie, jednak możliwe do zrealizowania, czego najlepszym przykładem są m.in.: św. Stanisław Kostka i bł. Carlo Acutis.

W niedzielę także zostaną wprowadzone do naszej Parafii relikwie „ex corpore” (pierwszego stopnia) bł. Carlo Acutisa, włoskiego nastolatka i radosnego świadka Ewangelii. Okolicznościowe kazania w tym dniu wygłosi ks. Krzysztof Białowąs, postulator rzymski prowadzący proces bł. Dominika Spadafory. Po mszach świętych będziemy mieli okazję złożyć stosowny dobrowolny dar materialny przeznaczony na rozwój kultu tych dwóch kandydatów na ołtarze.

Dzisiaj, o godzinie 14.00 na boisku sportowym Beskidu rozpoczną się XV Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze z udziałem: jednostek OSP z terenu Gminy Tokarnia, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Drużyn Pożarniczych ze Słowacji. Zapraszamy na pokazy umiejętności strażackich, w tym także druhów z naszej jednostki i o gorący sportowy doping.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, jak również nowożeńcom składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Błogosławionej niedzieli i owocnego tygodnia.