Dziękujemy mieszkańcom 2. roli Durki, Kiełtyki i Bugaje za posprzątanie świątyni, udekorowanie ołtarza kwiatami i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o porządki w świątyni i wokół kościoła prosimy mieszkańców 3. części ról Durki, Kiełtyki i Bugaje, które podzieliliśmy na 5 części.

Dzisiaj obchodzimy 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. W dniu dzisiejszym przypominamy sobie, czym jest Ojczyzna, którą winniśmy kochać, której uczciwie powinniśmy służyć i o którą razem mamy wspólnie i odpowiedzialnie się troszczyć.

Msza św. w intencji Ojczyzny o godzinie 11.00. Po eucharystii na Placu Targowskiego nastąpi złożenie wiązanek pod pomnikiem i odbędzie się akademia przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Tokarni. Po uroczystościach wspólne zdjęcie mieszkańców z drona oraz promocja książki historycznej „Pamiętamy”.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: ks. Sławomir Filipek, pewna osoba z roli Kluski; Małgorzata i Wojciech; Józefa i Tadeusz Gawlak. Bóg zapłać.

W przyszły piątek Godziny Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00, a po niej różaniec. Na mszę św. o godzinie 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami, a na godzinę 19.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania z ich rodzicami. O godz. 20.30 Apel Jasnogósrki i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.

W związku z licznymi prośbami, zamówiliśmy dodatkową partię albumu prezentującego 11 polskich Kalwarii, wśród których znalazła się także nasza, wyjątkowa i piękna Kalwaria Tokarska. Album dostępny jest w zakrystii.

Za tydzień obchodzimy 2. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Oto biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. Zachęceni do solidarności z naszymi ubogimi braćmi i siostrami, nie zapominajmy o podstawowej prawdzie, że każdy z nas jest ubogim, bo każdy jest grzesznikiem i dłużnikiem wobec Boga i Jego miłosierdzia.

Zgodnie z prośbą abp Marka Jędraszewskiego po wszystkich mszach świętych zostanie przeprowadzona kwesta. Połowa zebranych środków pozostanie na dzieła charytatywne Parafii, zaś druga połowa pozwoli na organizowanie pomocy ubogim braciom w Krakowie podczas i w następstwie ŚDU.

Dziękując dziś Bogu i Matce Najświętszej za dar wolnej Ojczyzny, prośmy o siły ducha, wrażliwość serc i mądrość umysłów, byśmy tego wielkiego daru, wyjednanego krwią męczeńską naszych przodków nigdy nie zaprzepaścili.