Dziękujemy mieszkańcom roli Blychy za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół.

Dziękujemy nowożeńcom za dofinansowanie zakupu kwiatów, którymi zostały przyozdobione nasze ołtarze.

O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców Domu Nauczyciela, Państwo Kowalik, mieszkańców Ośrodka Zdrowia, Apteki i Szkoły.

Ofiarę na kościół złożyli: Stanisław Witkowski z rodziną oraz tegoroczni Gospodarze Dożynek Parafialnych mieszkańcy ról Parchule i Brzegi, którym dziękujemy za przygotowanie, organizację i udział w tej dziękczynnej uroczystości.

We wtorek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; we środę wspomnienie św. Piusa X, papieża; w czwartek wspomnienie NMP Królowej, a w sobotę wspomnienie św. Bartłomieja, apostoła.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o ochronie małoletnich, czyli tzw. „Ustawą Kamilka” nasza parafia wprowadziła standardy ochrony małoletnich, zatwierdzone przez Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolitę Krakowskiego. Informacje szczegółowe na stronie internetowej parafii.

Dzisiaj Dożynki Gminne. Uroczystość rozpocznie msza święta w naszej parafialnej świątyni o godz. 14.00. Po jej zakończeniu udamy się w korowodzie dożynkowym na stadion sportowy Beskidu, gdzie nastąpi dalsza część uroczystości.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, Czcigodnym Jubilatom, a szczególnie nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień.

Wszystkim Gościom, łączącym się poprzez przekaz transmisji internetowej oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia i udanych wakacji.