Znaczenie dzisiejszego Święta wyraził Pan Jezus w słowach: „Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia, dokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia Mojego i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy, ma być świętem Miłosierdzia, a kapłani mają w dniu tym mówić o tym wielkim i niezgłębionym miłosierdziu Moim”.

Dzisiaj nie tylko chcemy mówić o Miłosierdziu, ale także wyśpiewać Bogu chwałę. Po zakończeniu mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich na krótki koncert uwielbienia „Jezu ufam Tobie”.

O godz. 15.00 zapraszamy na transmisję Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą w tym szczególnym dniu odmówimy w intencji o zaprzestanie rozpowszechniania się koronawirusa i ustanie pandemii.

Dziś obchodzimy święto patronalne „Caritas” i rozpoczynamy 76. Tydzień Miłosierdzia. Niech miłosierdzie Boga mobilizuje nas do okazywania tego daru wobec bliźnich, a obecny czas jest wielkim wyzwaniem. Wyrażamy naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy włączają się w liczne akcje charytatywne na rzecz wspierania medyków i naszej lokalnej społeczności.

Kalendarz liturgiczny:
Czwartek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, patrona Polski. Odpust w Krzeczowie.
Piątek – wspomnienie św. Jerzego, męczennika. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym ks. Kanoniku Jerzym Wyporku, budowniczym i proboszczu.
Sobota – święto św. Marka, ewangelisty. To dzień imienin naszego Metropolity, otaczajmy go ufną modlitwą.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Bóg zapłać za Waszą stałą troskę o piękno duchowe i materialne naszej wspólnoty. Dziękujemy za ofiary przekazane indywidualnie czy poprzez konto parafialne na potrzeby naszego kościoła.

W najbliższy piątek na godzinę 19.30 zapraszamy na spotkanie online młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Katecheza dla bierzmowanych jest OBOWIĄZKOWA!

Módlmy się, aby z Bożą pomocą każdy z nas mógł przeżyć ten trudny okres, a nasza Pani Tokarska niech wyprasza dar Bożego Zmiłowania.

Do wieczności odeszli: śp. Stanisław Durek. Polecajmy naszego zmarłego brata Miłosiernemu Bogu.