Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Stanisława Kawończyka. Polećmy naszego Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom roli Przymiarki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Florki, Na Wysokiej, Barnasiówka, Za Górą i Morgi.

Dzisiaj, we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki

Rozpoczyna się Adwent. W tym roku dzieci podczas adwentowych Rorat poprowadzi postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście. Roraty o godzinie 18:00.

Dziękujemy Zofii Korabik oraz Sylwii Mirowskiej za przygotowanie i aranżację dekoracji adwentowej oraz Stanisławowi Nawarze za pomoc przy jej montażu.

Na mszy św. o godz. 11.00 nastąpi uroczyste zaprzysiężenie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

W piątek zapraszamy na mszę świętą o godz. 18:00 kandydatów do bierzmowania z klas 7. i 8. Po mszy św. spotkanie organizacyjne.

Za tydzień, w 2. Niedzielę Adwentu obchodzić będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Po mszach świętych dobrowolne ofiary składane do puszek wesprą Kościół katolicki w Krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

Po każdej mszy św. pobłogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić podczas wieczerzy wigilijnej. Opłatki można nabywać w zakrystii, a składane przy tej okazji ofiary niech będą wyrazem naszej wdzięczności, a przy okazji formą gratyfikacji dla Służby Kościelnej za całoroczną posługę w naszej parafii.

Niebawem będą do nabycia także świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W tym roku, z racji inflacji koszt świecy adwentowej, jaki parafia musi odprowadzić do Caritas Archidiecezji Krakowskiej to 10 zł.

W najbliższą niedzielę, tj. 4. grudnia, w imieniu Zespołu Regionalnego Krwiodawstwa z Myślenic oraz wszystkich, którzy czekają i potrzebują krwi w trakcie swojego leczenia zapraszamy do przychodni w Krzczonowie w godzinach od 8:00 do 12:00 do udziału w cyklicznej akcji „Twoja krew moje życie”.

Wójt Gminy Tokarnia informuje, że od 29 listopada 2022 r. (od wtorku) można będzie składać wnioski o zakup węgla po preferencyjnych cenach w Urzędzie Gminy na dziennik podawczy lub przez internet za pośrednictwem platformy E-PUAP. Zakup węgla po preferencyjnych cenach przysługuje osobom, które zadeklarowały piec na węgiel, dostały dodatek węglowy lub im przysługuje oraz nie zakupiły węgla w niższej cenie przez internet w sklepie PGG.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu, składamy najlepsze życzenia.

Wszystkim Gościom i Parafianom, błogosławionej niedzieli i owocnego tygodnia.