Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Gębki za posprzątanie świątyni. Dziękujemy nowożeńcom Marcie Wilk i Pawłowi Hobot za udekorowanie ołtarza kwiatami i złożoną ofiarę na kościół z okazji ich ślubu. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części roli Gębki, którą podzieliliśmy na 3 części. W następną sobotę nowożeńcy zobowiązali się udekorować ołtarz kwiatami.

W dniu dzisiejszym obchodzimy ustanowiony przez papieża Franciszka 1. Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem wolontariusze Szkolnego Koła Caritas będą kwestować na rzecz biednych i ubogich.

Trwa zbiórka najbardziej potrzebych rzeczy higienicznych dla dzieci z oddziału Onkologii Uniwesyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Do akcji „Podaruj dzieciom radość” włączyła się nasza parafia oraz „Przystań Tokarnia”. Do 1 grudnia można przynosić do restauracji najbardziej potrzebne i niezbędne do normalnego funkcjonowania rzeczy. Wszystkie dary zostaną przekazane do Fundacji. Lista produktów znajduje się w gablocie w wejściu do kościoła oraz na parafialnym facebook’u.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP. W tym dniu w kościele w Krzczonowie o godzinie 19.00 zostanie odprawiona przez księży z naszego dekanatu msza św. w intencji zmarłych kapłanów z naszych parafii i tych, którzy pełnili przed laty posługę w naszym dekanacie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego. Polecajmy p. Organistę, scholę „Śnieżnej Pani”, chór i prośmy sami o piękny głos w uwielbieniu Boga. W piątek – wspomnienie św. męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy, a w sobotę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

Dziękujemy P. Michalinie i Antoniemu Luberda; P. Marlenie i Maciejowi Nawara za złożoną ofiarę na kościół. Dziękujemy P. Hanusiakom za przekazanie drewna modrzewiowego do nowo powstającej salki dla dzieci młodzieży i dorosłych. Dziękujemy P. Marii i Bogdanowi Gospodarczyk za wsparcie materialne paczek dla dzieci z okazji św. Mikołaja.

Dzisiaj zamykamy listę uczestników parafialnej pielgrzymki do Lourdes, którą planujemy w dniach od 25 września do 2 października 2018 roku. Chętnych, prosimy o wpisywanie się na listę, która znajduje się w zakrystii.

Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla.

Wczoraj odprawiliśmy pogrzeb + Józefy Hobot. Polećmy naszą zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Tekst natchniony zapewnia: „Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia”. Niech nasze życie będzie potwierdzeniem tej godności.