Dzisiejszy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest okazją do przyjścia z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji. Wypełniając przykazanie miłości nieprzyjaciół módlmy się również za prześladowców.

Zachęcamy do włączenia się w akcję „Nasza obojętność zabija chrześcijan w Syrii”. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2 zł + VAT 2,46 zł), wspieramy potrzebujących chrześcijan w Syrii. SMS-y można wysyłać w okresie od 1.11 do 31.12 br.

W dniach od 14–16 listopada będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna naszej parafii przez biskupa Grzegorza Rysia. Będzie to czas spotkań Pasterza z wiernymi, czas umacniania ich wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi. Ostatnia taka wizytacja miała miejsce w 2008 roku.

W najbliższą sobotę o godz. 16.45 na placu przed głównym wejściem do kościoła nastąpi powitanie Biskupa chlebem i solą przez przedstawicieli parafii, ucałowanie krzyża, oraz symboliczne przekazanie kluczy do świątyni.

Następnie o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św., na którą zapraszamy wszystkie małżeństwa naszej parafii, zwłaszcza te, które przeżywają w tym roku swoje jubileusze. Po Mszy św. nastąpi indywidualne błogosławienie małżonków.

Bardzo serdecznie zapraszamy na powitanie biskupa, także: orkiestrę OSP, Służbę Liturgiczną Ołtarza (wszystkich ministrantów i lektorów), oraz parafialne grupy modlitewne dorosłych.

Dodatkowo w sobotę o godz. 20.00 odbędzie się celebracja liturgiczna, na którą zapraszamy studentów, licealistów, grupę młodzieżową, liderów ŚDM, a szczególnie młodzież gimnazjalną przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, oraz ich rodziców i świadków. Podczas nabożeństwa nastąpi zapalenie 7 lampionów, symbolizujących 7 darów Ducha Świętego, po czym rozpocznie się obrzęd przyjęcia przez młodzież Chrystusa jako ich Pana i Zbawiciela, oraz wręczenie pamiątkowych bransoletek na rękę z napisem „I love Jesus”.

Niedzielny plan wizytacji przedstawia się następująco:

O godz. 7.00 – Msza św. z udziałem przedstawicieli grup modlitewnych. Po Mszy św. w kościele spotkanie z członkami Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, członkami Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa, członkiniami i członkami Róż Różańcowych, Koła Radia Maryja, oraz czcicielami Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

O godz. 9.00 – Msza św. dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy św nastąpi obrzęd przyjęcia kandydatów na ministrantów. Ksiądz Biskup pobłogosławi komże, które 16 chłopcom nałożą ich rodzice. Następnie obrzęd przyjęcia dzieci (dziewczynek i chłopców) do scholi dziecięcej. Po Mszy św. krótkie spotkanie w kościele z Liturgiczną Służbą Ołtarza, scholą parafialną, grupą młodzieżową i Szkolnym Kołem Caritas.

O godz. 11.00 – Uroczysta Msza św. z nauką ogólną. Nieszpory o godzinie 15.00. Msza św. o godzinie 15.30 z nauką ogólną. W tym dniu Ksiądz Biskup spotka się także z przedstawicielami chorych i odwiedzi wielodzietną rodzinę naszej parafii, oraz nawiedzi cmentarz i pomodli się przy grobach zmarłych kapłanów i naszych bliskich.

W poniedziałek Ksiądz Biskup uda się z kurtuazyjną wizytą do naszych szkół, by spotkać się z uczniami, dyrekcją, ketechetami, wychowawcami i nauczycielami.

Prosimy o liczny udział w planowanych nabożeństwach i spotkaniach. Niech nasza obecność będzie wyrazem jedności naszej rodziny parafialnej, świadectwem żywej wiary kościoła.

Dziękujemy mieszkańcom 2-szej części roli Knapy za posprzątanie kościoła. O porządki w tym tygodniu – z uwagi na wizytację Księdza Biskupa – prosimy mieszkańców 3 i 4 (dwie części) tej roli, którą podzieliliśmy na 5 części. Prosimy o przyjście większej ilości kobiet do sprzątania kościoła, oraz kilku mężczyzn, którzy pomogą w dekoracji bramy wejściowej do świątyni. Prosimy o udekorowanie ołtarza głównego i ołtarzy bocznych kwiatami na parafialną uroczystość.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali z roli Wierdonki: Stanisław Muniak, Andrzej Pęcek, Tadeusz Hobot, Maria Wróbel, Józef Wróbel.

W tym tygodniu zapraszamy po trzech mężczyzn z roli: Granica i Parchule.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, katedry każdego papieża.

Wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kościoła. O godzinie 16.00 zbiórka kandydatów na ministrantów.

Środa – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

W środę przypada także Narodowe Święto Niepodległości. Dlatego – w 97 rocznicę odzyskania niepodległości – w imieniu Wójta Gminy Tokarnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu na placu im. por. Mieczysława Targowskiego odbędzie się ceremonia złożenia kwiatów pod pomnikiem, oraz krótka akademia. Niech nasza modlitwa czyni bardziej realną troskę o los kraju i przyszłość Polaków.

Czwartek – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, bpa i męczennika.

Piątek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. W tym dniu spotkanie z młodzieżą. Msza św. o godzinie 17.00, a po niej spotkanie w salce w domu parafialnym.

W niedzielę, 15-go listopada br. odbędzie się trzecia ogólnopolska składka na rzecz Światowych Dni Młodzieży. Nasza młodzież, wraz z parafialnymi liderami ŚDM będzie po każdej Mszy św. kwestować przed kościołem na ten cel.

W ubiegłym tygodniu odeszła od nas nagle i niespodziewanie + Małgorzata Słonina. Módlmy się wspólnie o dar życia wiecznego dla naszej zmarłej Siostry. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie, A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Pani Tokarskiej i dobrego tygodnia.