Dziś w liturgii wspominamy św. Marię Magdalenę. Odpust parafialny w Trzebuni.

W środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji w dniu dzisiejszym po każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów.

Dziękujemy mieszkańcom roli Dział Wyżny za posprzątanie świątyni oraz za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu i skoszenie trawy prosimy mieszkańców roli Przymiarki.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
Wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
Środa – święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa
Czwartek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy nasze najlepsze życzenia. Nasze modlitwy i serdeczne myśli kierujemy w stronę ks. Krzysztofa z okazji jego imienin, prosząc o wszelkie łaski z nieba w jego pokornej i ofiarnej posłudze duszpasterskiej w naszej parafii. Ad multos Annos.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: Małgorzata i Adam Tajs; Beata i Mirosław Kucała oraz pewna rodzina. Wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą, oraz darem materialnym wspierają tę inwestycję z całego serca dziękujemy.

W dzień odpustu ku czci Matki Bożej Śnieżnej pragniemy wspólnie zorganizować Dobroczynny Piknik Rodzinny. Organizację festynu wsparli: Dorota i Jan Jędrocha; Piotr Pasiowiec; Firma Tawa-Trans – Tadeusz Zębol; Firma Remontowo Budowlana – Adam Tajs i Piotr Zębol. Wszystkim dobroczyńcom wyrażamy naszą wdzięczność. Bóg zapłać!

Od dzisiejszej niedzieli można nabywać specjalnie przygotowane na nasz Piknik „cegiełki” na rzecz malowania polichromii naszego kościoła. Każda „cegiełka” weźmie także udział w losowaniu nagrody głównej, które odbędzie się po Koncercie Uwielbienia, ok. godziny 20.00.

Do wieczności odeszła + Jadwiga Hanusiak. Polećmy naszą siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Św. Paweł przypomina: „W Chrystusie Jezusie (…) staliście się bliscy przez Krew Chrystusa”. Niech ta prawda pomaga nam przeżywać kolejny tydzień wakacyjny.