Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Parchule za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców roli Brzegi, którą podzieliliśmy na 2. części.

Dzisiaj na mszach świętych o godz. 7:00; 9:00 i 11:00 w konfesjonale pełni dyżur o. Roman z Tenczyna. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty w przededniu Święta Matki Bożej Gromnicznej.

Dzisiaj także na mszy św. o godzinie 15:30 gościć będziemy zaprzyjaźnioną kapelę góralską z Ludźmierza, która po mszy św. w trakcie krótkiego koncertu online zaprezentuje kilka pięknych kolęd i pastorałek. Zapraszamy na transmisję.

Ofiarę na kościół złożyli członkowie Róży Różańcowej św. Józefa z Więcierży. Bóg zapłać.

We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze świete w naszym kościele o: 7:00; 9:00; 18:00 i 19:30. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17:00 Godzina Święta. Okazja do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie dzieci z klas 4-tych.

W piątek spowiedź od godziny 16:30. W tym dniu przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

W sobotę wspomnienie Pawła Miki i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu.

W najbliższą niedzielę, po zakończonej mszy świętej o 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą poprowadzą członkinie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Od najbliższej soboty wracamy do obowiązującego sprzed pandemii porządku mszy świętych. Msze święte w soboty odprawiamy o 7:00 i 18:00.

Porządek mszy świętych niedzielnych pozostaje nadal bez zmian.

Dziękujemy młodzieżowemu zespołowi regionalnemu „Kliszczacy” za ubogacenie liturgii Niedzieli Bożego Słowa na sumie piękną muzyką i śpiewem kolęd i pastorałek oraz za złożony dar materialny przeznaczony na renowację ołtarza.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ogłoszenia, o które nas poproszono:

Zbliża się czas rozliczeń. Mamy okazję, aby przekazać 1% podatku na dobry i szlachetny cel i pomóc naszym małym, chorym Parafiankom.

„Laurka i Igusia codziennie ciężko pracują nad swoim rozwojem, codziennie walczą z chorobami i trudnościami. Pragną żyć i być kochane. Uczą nas szacunki do życia, cierpliwości w bólu i jak bezgranicznie kochać” – piszą Rodzice dziewczynek.
„Każdy „grosz” jest ważny, bo wiąże się z między innymi z rehabilitacją, neurologopedą czy stertą leków niezbędnych do życia.
Prosimy, jeśli możesz przekaż na rzecz naszych córek 1% podatku a one odwdzięczą sie tak jak umieją najlepiej- najpiękniejszym i najcudowniejszym uśmiechem”.

Wójt Gminy Tokarnia informuje, iż w związku z ogólnonarodową akcją szczepień ochronnych na COVID-19 istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu do punktu szczepień dla osób niepełnosprawnych, samotnych i schorowanych. Informacje na stronie Urzędu Gminy.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia połączone z modlitwą i polecamy opiece Pani Tokarskiej.
Błogosławionej niedzieli.