Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Bierówki za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli, którą podzieliliśmy na 3 części.

Jesteśmy wdzięczni Ignacemu Hanusiakowi i jego pracownikom, Stanisławowi Pindlowi, Stanisławowi Nawarze, Małgorzacie Dziubras, Natalii Trybała, Zofii Korabik, Sylwii Mirowskiej i Renacie Lis za wykonane prace ogrodnicze przy kościele i plebanii. Dziękujemy także Tadeuszowi Wróblowi za troskę o nasz parafialny staw.

Ofiarę na kościół złożyli: Jan Ostój i Stanisław Pindel. Bóg zapłać.

Mając na uwadze trwające prace malarskie oraz czas wakacyjny w piątek w ramach Godzin Miłosierdzia o godzinie 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo wyjątkowo zakończymy mszą św. wieczorną, po której odśpiewamy Apel Jasnogórski.

Przed nami odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej. W przededniu tej uroczystości, tj. 4 sierpnia (niedziela) pragniemy zorganizować Parafialny Dobroczynny Piknik Rodzinny. Z racji, iż w tym roku nasza jednostka OSP Tokarnia świętuje jubileusz 70. lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokarni całkowity dochód z festynu zostanie przekazany na dofinansowanie zakupu specjalistycznego pojazdu QUAD do prowadzenia m.in.: długotrwałych działań poszukiwawczych w trudnym terenie.

Z okazji jubileuszu zostały wydane specjalne, limitowane cegiełki na rzecz OSP Tokarnia o nominałach: 50 zł, 100 zł, 200zł i 500 zł. Nabywając cegiełkę, każdy z nas może mieć swój osobisty udział w rozwoju naszej jednostki.

Od następnej niedzieli będzie można będzie nabywać specjalnie przygotowane cegiełki.

Nie zapominajmy, że to właśnie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, jako społecznicy poświęcają swój czas, by nieść pomoc innym. Że to właśnie Ci, dzielni ochotnicy narażają swoje własne życie, by ratować nasze życie i nasze mienie.

Nieszczęścia dotykają wszystkich, bez wyjątku. Następnym potrzebującym pomocy strażaków mogę być ja. Niech więc ta myśl zachęca każdego z nas do wspólnej troski i odpowiedzialności za rozwój naszej jednostki OSP Tokarnia, z której możemy być, i jesteśmy dumni.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w organizację tej parafialnej uroczystości. Dobroczyńcom i fundatorom już dzisiaj wyrażamy naszą serdeczną wdzięczność. Chętnych, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub prezesem OSP Tokarnia.

W najbliższą niedzielę, z okazji przypadającego w następnym tygodniu Święta św. Krzysztofa po każdej mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

„Co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne.”. Niech każdy zyskuje odpowiedź w nauce i osobie Jezusa Chrystusa. Błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.