Drodzy Parafianie i Goście!

Niech Jezus Cierpiący przymnaża Wam męstwa i odwagi

Niech Chrystus Zmartwychwstały ubogaca Was radością i pokojem

Niech Żyjący Pan będzie Waszym Przewodnikiem na drodze wiary w tym czasie wielkiej próby

Z darem zdrowia i nadziei przy świątecznym stole. Błogosławionej Paschy.

Mimo wszystkich ograniczeń i trudności w przeżywaniu Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych, serdecznie dziękuję: naszym kapłanom za ich posługę duszpasterską, dziękuję panu Organiście i panu Kościelnemu, którzy tak wiernie i z wielkim poświęceniem służą Panu Jezusowi i Jego Matce. Dziękuję pani Annie Hanusiak i pani Marii Filipek za przygotowanie kolorowych palm, z których słynie nasza parafia, a którymi został ozdobiony ołtarz główny na Niedzielę Palmową. Dziękuję całej asyście liturgicznej za piękny śpiew, komentarze, czytania, za całą przepiękną oprawę Triduum Sacrum. Wierzę, że dbałość o liturgię pozwoliła nam razem, wspólnie przeżywać te wyjątkowe chwile w naszej świątyni i Waszych domach. Dziękuję pani Zofii Korabik i pani Sylwii Mirowskiej za przygotowanie – jak co roku od 5 lat – wymownego Grobu Pańskiego. Dzięki życzliwej współpracy z p. Józefem możemy w naszych rodzinach uczestniczyć w nabożeństwach poprzez transmisje z naszego kościoła.

Wszystkim wspierającym te nasze duszpasterskie wysiłki modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać!

Dzisiaj Uroczyste Nieszpory o godz. 15.00.

Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. jak w niedzielę. Jak co roku wspierajmy duchowo Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie.

We wtorek obchodzimy po raz drugi – stanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej – Narodowy Dzień Chrztu Polski. Możemy wywiesić flagi narodowe i na pewno modlić się, aby dziedzictwo wiary naszych Ojców, godnie podejmować w naszym pokoleniu.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i zakończenie trwającej oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.

Do wieczności odeszli śp. Stanisław Romaniak i śp. Oleksy Pasiowiec. Polecajmy ich Zmartwychwstałemu Panu.