Rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”. Niech modlitwa i refleksja pomagają nam głębiej odczuć troskę o głoszenie Ewangelii po świecie, a w naszym otoczeniu o autentyczne świadectwo wiary.

Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski przeprowadzone są dzisiaj badania niedzielnych praktyk religijnych.

Po mszach świętych można wyrazić solidarność i wsparcie dla Państwa Majerek – naszych Parafian – którym spłonął dom. W imieniu całej rodziny dziękujemy wszystkim za życzliwość i okazaną pomoc duchową i materialną.

Dziękujemy mieszkańcom roli Jątyki za posprzątanie świątyni, udekorowanie ołtarza kwiatami i za złożoną ofiarę na kościół. Dziękujemy nowożeńcom za dofinansowanie zakupu kwiatów. W tym tygodniu o porządki w świątyni i wokół kościoła prosimy mieszkańców roli Perły i Pawlaki.

Malowanie kościoła wsparli: pielgrzymi do Sanktuarium św. Jana Pawła II; uczestnicy spotkania rodzinnego Osielczaków; Lucyna i Krzysztof Hanusiak; Elżbieta Drążyk. Bóg zapłać.

Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami jednorazowymi oraz rocznymi składamy w zakrystii (po rannej i wieczornej mszy św.), jak również przed nabożeństwem różańcowym. Dodatkowo w tym tygodniu wypominki można składać w kancelarii parafialnej od 16.00 do 17.00.

Jutro wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. W sanktuarium św. Jana Pawła II uroczystość patronalna. O godz. 17.00 msza św. z procesją światła.

Za tydzień X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku szczególnie z chrześcijanami w Pakistanie.

W przyszłą niedzielę (28 października) zmiana czasu z letniego na zimowy. Dobra wiadomość: śpimy godzinę dłużej.

Wójt Gminy Tokarnia informuje o zbiórce odpadów elektrycznych i elektronicznych która odbędzie się dla całej Gminy w najbliższy wtorek 23 października 2018 r. Z kolei odpady wielkogabarytowe, których wywóz odbędzie się 30 października 2018 r. (wtorek) należy wystawiać przy drogach powiatowych i gminnych Na Osiedle oraz na Czarny Potok do godziny 8.00.

Dodatkowo informujemy, że należy osobno wystawiać odpady elektryczne i elektroniczne (23 października) a do odpadów wielkogabarytowych (30 października) oprócz mebli itp. zalicza się wyłącznie opony z samochodów osobowych, co oznacza, że opony ciągnikowe i z ciężarówek nie będą zabierane.

W orędziu na Tydzień Misyjny ojciec św. Franciszek napisał: „Upowszechnianie wiary przez przyciąganie wymaga serc otwartych, poszerzonych miłością”. Niech te słowa. zwłaszcza w październiku, mobilizują nas do kolejnego dobra w chrześcijańskim powołaniu.