Dziękujemy mieszkańcom roli Florki i Na Wysokiej za posprzątanie świątyni i porządki wokół niej. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ról: Barnasiówka, Za Górą, Morgi i Łocki.

W dniu wczorajszym w Katedrze na Wawelu abp Marek Jędraszewski udzielił święceń kapłańskich diakonom Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Wśród nich święcenia przyjął ks. Krzysztof Borys, który przez cały rok pełnił posługę duszpasterską w Krzczonowie. Polećmy w modlitwie nowo wyświęconych kapłanów.

Renowację ołtarza wsparli: Czesława Gwiżdż; Janusz i Teresa z Zawadki. Bóg zapłać.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.00 i 15.30. Po zakończonej mszy św. odprawianej o godz. 10.00 wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy.

Według Rozporządzenia Rady Ministrów w zgromadzeniach liturgicznych sprawowanych na zewnątrz należy przestrzegać odległości między zgromadzonymi przynajmniej 1,5 metra. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów sanitarnych i zachowanie zalecanych zasad bezpieczeństwa. Naszych druhów strażaków prosimy o zabezpieczenie ruchu drogowego i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

Zapraszamy orkiestrę dętą OSP; naszych druhów-strażaków w strojach galowych; dziewczynki do sypania kwiatów; chłopców z dzwoneczkami; dzieci w strojach komunijnych; poczty sztandarowe; panie noszące feretrony, figury i różaniec; Kliszczaków w strojach regionalnych i całe rodziny. Zadbajmy o dekorację trasy procesji.

W ramach oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po zakończeniu mszy świętej wieczornej. Różaniec o godz. 17.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 15.00 adoracja podczas której będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa. Po adoracji, o godz. 15.30 msza św. wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Eucharystii.

W piątek, o godz. 07.00 msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po mszy św. adoracja, litania i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.30. W sobotę o godz. 18.00 msza św. wynagradzająca za grzechy Niepokalanemu Sercu NMP.

Okazja do spowiedzi codziennie, co najmniej 15 minut przed mszą świętą ranną i wieczorną.

Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki i czwartki, po zakończeniu mszy świętej wieczornej oraz w soboty od godz. 9.00 do 10.00. Poradnia Życia Rodzinnego czynna jest w każdy trzeci czwartek miesiąca w godzinach od 18.30 do 19.30. Zapraszamy zainteresowanych: m.in. narzeczonych, rodziców dzieci do chrztu i rodziców chrzestnych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych i opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.