Rozpoczynamy Adwent. Wszystkich parafian zachęcamy do pogłębienia swojej relacji Bogiem, poprzez spowiedź świętą i udział w roratach, na które zapraszamy od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. Temat: „BOSKI WIP”. Jutro, w czasie pierwszych rorat każde dziecko otrzyma planszę. W kolejnych dniach będą rozdawane naklejki ze słowami wypowiedzianymi przez św. brata Alberta oraz Matkę Bożą Fatimską. Zachęcamy do udziału w roratach szczególnie dzieci, ale i młodzież oraz dorosłych.

Dziękujemy mieszkańcom 2-ej części roli Dział Niżny za posprzątanie kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 1-szej części ról: Jurczaki i Debenosy, które podzieliliśmy na 4 części.

Dzisiaj po każdej mszy św. pobłogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić na początku wieczerzy wigilijnej. Poświęcone opłatki będzie można nabyć przez okres Adwentu w zakrystii, a dobrowolne ofiary składane przy tej okazji niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla służby kościelnej za posługę w parafii. Opłatek to jeden z ważniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Tylko pobłogosławiony ma swoje pełne znaczenie, wszakże Wigilia to nie tylko uroczysta kolacja, ale również ważne przeżycie duchowe. Opłatki nabywane w kościele parafialnym, a nie w supermarketach, to także znak naszej przynależności do wspólnoty.

Kalendarz liturgiczny:

W środę – Święto św. Andrzeja, Apostoła.

W sobotę, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek  okazja do spowiedzi św. zarówno rano: od godziny 6.30 oraz po południu od godz. 16.00.

Za tydzień pierwsza niedziela. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu przypada wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Patronalne święto górników, oraz dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Przez 4 kolejne niedziele Adwentu – przed kościołem – wolontariusze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.” W tym roku WDPD realizowane jest pod hasłem „Płomień Miłosierdzia”. Dziękujemy za składane przy tej okazji dobrowolne ofiary, z których: część zostanie przekazana na organizację ferii i wakacji dla ubogich dzieci, pomoc najuboższym rodzinom w parafiach, dożywianie dzieci oraz dofinansowanie placówek służących dzieciom, prowadzonych przez krakowską Caritas, a część zostanie przeznaczona na potrzeby duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej wspólnocie parafialnej.

Dziękujemy p. Andrzejowi Romaniakowi oraz synowi za pomoc przy wywiezieniu nieczystości płynnych.

W tym tygodniu odeszli od nas: + Eugenia Proszek, + Bolesław Romaniak i + Aniela Proszkowiec.  Jutro o godz. 13.00 pożegnamy zmarłą + Marię Kędzior.

Módlmy się wspólnie o wieczną radość dla naszych Zmarłych parafian.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Pani Tokarskiej, oraz rodzinnego celebrowania czasu Adwentu.