Dzisiaj obchodzimy 2. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Oto biedak zawołał, a Pan go usłyszał”.
Zgodnie z prośbą abp Marka Jędraszewskiego po każdej mszy świętej młodzież ze Szkolnego Koła Caritas kwestuje przed kościołem na organizację pomocy ubogim braciom w Krakowie podczas i w następstwie ŚDU.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Durki, Kiełtyki i Bugaje za posprzątanie świątyni, udekorowanie ołtarza kwiatami i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o porządki w świątyni i wokół kościoła prosimy mieszkańców 4. części ról Durki, Kiełtyki i Bugaje.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: narzeczeni Rafał i Paulina, narzeczeni Jan i Weronika, Łukasz Hobot z rodziną. Bóg zapłać.

We wtorek o godzinie 16.30 zbiórka dla kandydatów na ministrantów a w sobotę o godzinie 10.30 dla ministrantów i lektorów.

W zakrystii do nabycia album prezentujący 11 polskich Kalwarii, wśród których znalazła się także nasza, wyjątkowa i piękna Kalwaria Tokarska. Zachęcamy do nabycia.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Kluski. Polećmy naszego zmarłego brata Miłosierdziu Bożemu.
Ogłoszenie, o które nas proszono: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu i Szkoła Podstawowa nr 1 w Tokarni oraz Seniorzy Gminy Tokarnia zapraszają na festyn z gwiazdami pt. „Ale kosmos”. Wystąpią: Piotr Bałtroczyk, Krzysztof Piasecki, Jacek Wójcicki. Festyn odbędzie się 25 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni od godziny 15.00 do 20.00. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Zachęceni do solidarności z naszymi ubogimi braćmi i siostrami, nie zapominajmy o podstawowej prawdzie, że każdy z nas jest ubogim, bo każdy jest grzesznikiem i dłużnikiem wobec Boga i Jego miłosierdzia. Dobrej i błogosławionej niedzieli.