Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Dziubras Dolny za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Bryle i Zagrody, które podzieliliśmy na 2. części.

Dzisiaj obchodzimy 23. Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Po mszach św. kwesta na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, żywego pomnika promującego nauczanie Świętego Papieża i wspierającego uzdolnioną młodzież.

Jutro wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. Zbiórka kandydatów na ministrantów o godz 16.30.
Łaciński patriarcha Jerozolimy ogłosił przyszły wtorek dniem postu i modlitwy o pokój w Ziemi Świętej. Zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.15 w tej intencji.

W środę, święto św. Łukasza, ewangelisty.

W piątek, uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej.

Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 15.00. Do tej modlitwy zaprasza nas sama Matka Najświętsza! Bardzo serdecznie prosimy rodziców, aby zachęcali dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. Postarajmy się także, aby przynajmniej jeden raz cała rodzina z naszej parafii wzięła udział w tym nabożeństwie.

Jesień to pora roku, kiedy więcej niż zwykle myślimy o przemijaniu. Przypomina o nim przyroda, ale także zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, obchodzony 2 listopada jako dzień modlitw za zmarłych, których dusze oczekują w czyśćcu na ostateczne spotkanie z Panem Bogiem.
Kartki na wypominki roczne i jednorazowe są wystawione na stoliku pod chórem. Prosimy, aby imiona i nazwiska naszych kochanych Zmarłych wypisywać DRUKOWANYMI LITERAMI.
Postarajmy się w gronie rodzinnym wspólnie wypełniać kartki wypominkowe, tłumacząc przy tym więzi rodzinne, a później choćby raz od 1 do 8 listopada, przyjdźmy na modlitwę wypominkową. Uczmy dzieci modlić się za zmarłych dziadków i znajomych, aby i one kiedyś potrafiły modlić się za nas, już po naszym odejściu do domu Ojca.

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Szanownym Państwu Dyrektorom, Nauczycielom, Katechetkom, Kapłanom, Wychowawcom, Wszystkim Pracownikom naszych szkół i placówek oświatowych, życzymy wielu sukcesów, spełnienia zawodowego, a także nieustającej inspiracji – tak potrzebnej w pracy z młodymi ludźmi. Niech osiągnięcia uczniów przynoszą Państwu radość i dają poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

W sobotę 28. października organizujemy wyjazd do Krakowa na Misyjny Synod Dzieci. W programie Eucharystia, konkursy, gry terenowe, warsztaty i wiele innych atrakcji. Zapisy w przyszłą niedzielę.

Dzisiaj ważny dzień dla przyszłości naszej Ojczyzny. Módlmy się, aby – traktowana jako dobro wspólne – otaczana była przez nas wszystkich odpowiedzialną troską. Prośmy, aby zapanował w niej duch zgody i solidarności, wzajemne zrozumienie i uczciwość, a wierność Bożym Przykazaniom przyczyniała się do poszanowania praw każdego człowieka.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice; nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.