W liturgii wspominamy św. Leona Wielkiego. W dniu dzisiejszym przeżywamy w całym Kościele Dzień Solidarności z Sudanem. Modlitwą i ofiarą zbieraną po mszach świętych będziemy mieli okazję, by okazać miłosierdzie i wesprzeć naszych braci w wierze.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Urbany za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Jutro, Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. W imieniu Wójta Gminy, Przewodniczącej Rady i GOKiS zapraszamy o godzinie 10.00 na mszę św. w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii udamy się z pocztami sztandarowymi przy akompaniamencie orkiestry OSP z Tokarni na plac kpt. Targowskiego, gdzie nastąpi złożenie wieńców oraz akademia w wykonaniu Szkoły Podstawowej z Tokarni.

Od jutra rozpoczynamy w naszym kościele codzienną adorację Najświętszego Sakramentu zgodnie z prośbą ks. abpa Marka Jędraszewskiego: „ … by do końca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych, pół godziny przed wieczorną mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której należy odmówić jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II. Niech ta szczególna modlitwa stanie się wyrazem naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, a jednocześnie naszą serdeczną prośbą, aby nieustannie wstawiał się za swoją ukochaną Ojczyzną, za tak bliskim jego sercu Krakowem i całą Archidiecezją Krakowską”.

Przed nami trzeci piątek miesiąca. O godz. 15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci komunijne z rodzicami. O godz. 19.30 oczekujemy na młodzież z klas ósmych i pierwszych, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Na celebrację młodzież z klas pierwszych przynosi przygotowane przez siebie wypracowanie o patronie, którego imię chce przyjąć w czasie bierzmowania. O godz. 20.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W niedzielę 17 listopada br. po raz trzeci będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Psalm 9, 19). W Więciórce odpust parafialny ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej.

Jednocześnie arcybiskup Marek Jędraszewski zarządza, aby w ramach III Światowego Dnia Ubogich, w niedzielę 17 listopada w całej archidiecezji, we wszystkich kaplicach i kościołach parafialnych, przeprowadzić zbiórkę do skarbon. Połowa zebranych środków pozostanie do wykorzystania przez parafialne zespoły charytatywne i inicjatywy miłosierdzia. Druga część wspomoże potrzebujących w czasie wydarzeń centralnych w Krakowie.

Wczoraj odbył się pogrzeb + Jana Jani. Polećmy duszę naszego zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu.

Pasterze podkreślają: „Niepodległość została wymodlona, wypracowana i wywalczona przez Polaków, którzy stali się wewnętrznie wolnymi, ugruntowanymi w wierze i odpowiedzialnymi za naród”. Niech każdy z nas czuje się spadkobiercą tych wartości