Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Urbany za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Dzisiejsza składka inwestycyjna, z racji 3. niedzieli miesiąca przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła.

W czwartek będzie możliwość zaopatrzenia się w stroje pierwszokomunijne. Dzieci z Tokarni wraz z rodzicami zapraszamy na godz. 18:30, a z Więcierży na 19:00.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00. Kazania pasyjne głosi dk. Krzysztof Borys, który odbywa praktykę diakońską w Krzczonowie. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

W naszej parafii spowiedź święta codziennie: rano – 15 minut przed mszą św., oraz popołudniu od godz. 17.30.

W każdą sobotę Wielkiego Postu o godzinie 19.00 na Kalwarii Tokarskiej odbywa się „Droga Krzyżowa o Zmroku”. W tym roku, ze względu na trwający stan zagrożenia epidemicznego, każdy uczestnik oprócz krzyża i latarki musi być wyposażony także w komin, chustkę lub maseczkę.

Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną „Ad Gentes” będziemy obchodzić Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”. Po mszach świętych dobrowolną ofiarą do puszek wesprzemy Dzieło Pomocy Ad Gentes, które pomaga 1883 misjonarkom i misjonarzom w dalekiej Azji i Oceanii, Afryce i na Madagaskarze oraz w Ameryce Łacińskiej.

Przez cały Wielki Post składając jałmużnę wielkopostną możemy włączyć się w drugą edycję parafialnej akcji „Podziel się miłością”, pomagając naszym chorym Parafiankom: IGUSI i LAURCE w zapewnieniu ich leczenia i rehabilitacji. Przypominamy także o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz małych, dzielnych, walczących codziennie z chorobami i trudnościami naszych Parafianek.

Na dzisiejszą 1. Niedzielę Wielkiego Postu pasterskim słowem podzielił się z nami abp Marek Jędraszewski.
Pełny tekst listu znajduje się tutaj.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer kwartalnika „Staś”, pisma dla najmłodszych.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia połączone z modlitwą i polecamy opiece Pani Tokarskiej.

Wszystkim, życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.