Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Urbany za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 4. części tej roli, którą podzieliliśmy na 5 części.

Dziękujemy Różom MB Śnieżnej z Więcierzy i MB Różańcowej z Więcierzy za ofiary złożone na malowanie kościoła.

Dzisiaj przeżywamy kolejny dzień Nowenny Jubileuszowej w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Za Polskę, naszą Ojczyzny modlimy się na każdej mszy św. i na dzisiejszej drodze krzyżowej.

Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę o 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci oraz o 19.30 dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę Droga Krzyżowa bezpośrednio po mszy św. o godz. 11.00.

Zapraszamy wszystkich, których pasją jest śpiew na próby naszego parafialnego chóru, które odbywają w każdy wtorek o godz. 19.00. Także we wtorek na 16.30 zapraszamy kandydatów na ministrantów na zbiórkę o godz. 16.30 a lektorów na 18.30. Zbiórka dla ministrantów będzie w sobotę o 10.30.

We środę będzie możliwość przymiarki i zakupu strojów pierwszokomunijnych. Rodziców z dziećmi z Więcierzy zapraszamy do salki na godz. 18.00 a z Tokarni ze SP 1 na 18.30.

W piątek Godziny Miłosierdzia. O 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O 17.15 droga krzyżowa. Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. O 18.00 msza św. Na Drogę Krzyżową o 19.30 zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z rodzicami. O 20.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, indywidualne błogosławieństwo eucharystyczne i o 21.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy.

W dalszym ciągu rozprowadzamy baranki na stół wielkanocny. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W przyszłym tygodniu przeżywać będziemy czas rekolekcji parafialnych. Bardzo prosimy, aby był to czas wyciszenia i refleksji, zastanowienia się nad życiem, podjęcia postanowień i nawrócenia. Prosimy o takie zaplanowanie sobie czasu, abyśmy mogli uczestniczyć w nabożeństwach i naukach rodzinnie i według stanów.

Sobota 17 marca 2018
godz. 08.30 – spowiedź dla osób chorych i starszych.
godz. 09.00 – Msza św. z nauką dla chorych z sakramentem namaszczenia chorych.
Od godz. 10.30 – wizyta u chorych w domach. Zgłoszenia chorych w zakrystii, prosimy także dwóch kierowców (jednego z Tokarni i drugiego z Więcierży.
godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla małżonków z odnowieniem przysięgi małżeńskiej.

Niedziela 18 marca 2018
godz. 07.00 – Msza św. z nauką ogólną
godz. 09.00 – Msza św. z nauką dla dzieci
godz. 11.00 – Msza św. z nauką ogólną
godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
godz. 16.00 – Msza św. z kazaniem dla młodzieży ponadgimnazjalnej, oraz przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania

Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i dostępny jest na stronie parafialnej.

Za dwa tygodnie Niedziela Palmowa. Już teraz zapraszamy do udziału w uroczystej sumie o godzinie 11.00. I przypominamy, że nasza Parafia wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu organizuje tradycyjnie konkurs z nagrodami (pierwsza nagroda od organizatorów to 1000 zł) na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Uprzejmie prosimy o wykonanie w rodzinach tradycyjnych, wysokich palm, z jakich znana jest nasza parafia.

Zgłoszenia palm do konkursu na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną trwają do 23 marca (piątek) do godziny 12.00. Zgłoszenia przyjmuje p. Bartłomiej Dyrcz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. W konkursie wezmą udział tylko te palmy, które zostaną zgłoszone wcześniej do konkursu! Czekamy na sponsorów pozostałych nagród.