Dzisiaj przypada wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Domy Pod Lasem i Przysop za posprzątanie świątyni oraz za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Dział Wyżny.

Msze św. odprawiane są w tygodniu tylko wieczorem o godzinie 19.00. Kancelaria w wakacje jest czynna: poniedziałek; środa i czwartek bezpośrednio po mszy św. wieczornej do godziny 20.00. W sobotę rano od 8.00 do 9.00.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: Ewa i Roman Paryła; Michalina i Stanisław Funek; mieszkańcy roli Luberdy; Anna i Stanisław Ciężkowscy; Roman Barglik z rodziną; Stanisława Słonina oraz pewna osoba. Wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą, oraz darem materialnym wspierają tę inwestycję z całego serca dziękujemy.

Przed nami 5 sierpnia. Matki Bożej Śnieżnej. Uroczystość odpustowa. Sumę celebrować będzie ks. Prałat Krzysztof Nowak, były dziekan naszego dekanatu i emerytowany proboszcz parafii w Pcimiu.

Jak co roku, pragniemy wspólnie zorganizować Dobroczynny Piknik Rodzinny, którego celem jest integracja naszej parafialnej wspólnoty. Zapraszamy więc do organizacji tego wydarzenia: grupy modlitewne; Koła Gospodyń Wiejskich; naszych druhów – strażaków; jak również sponsorów i darczyńców.

W programie zobaczymy m.in.: występy orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Tokarni, scholi dziecięcej oraz zespołów muzycznych: „Ex Nihilo” Bartłomieja Dyrcza i zespołu „Lost InDeSyti” z Klikuszowej.

Od następnej niedzieli będziemy rozprowadzać specjalnie przygotowane na tę okoliczność „cegiełki” na rzecz malowania polichromii naszego kościoła.

Gwiazdą wieczoru będzie Mariusz Śmiałek (mieszkający w Wielkiej Brytanii), artysta, muzyk, twórca chrześcijańskiego projektu muzycznego „Tylko Jezus”. Koncert Finałowy planujemy ok. godz. 19.00.

W dzisiejszej „Niedzieli” znajdziemy ciekawy artykuł pt. „Dłubok Pana Boga” z otwarcia jubileuszowej wystawy z okazji 50. lecia pracy twórczej p. Józefa Wrony. Zachęcamy do nabycia tego numeru katolickiego pisma.

25 lipca, w środę wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów odbędzie się 22 lipca, w najbliższą niedzielę.

Dobrej i błogosławionej niedzieli.